BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu

BMW oficiálně odhalilo M3 Pickup. Má vše, co český zahrádkář ocení - ložný prostor dodávky, nosnost náklaďáku i tažné zařízení v základu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu

1.4.2011 | Petr Miler | 4 příspěvky

BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW oficiálně odhalilo M3 Pickup. Má vše, co český zahrádkář ocení - ložný prostor dodávky, nosnost náklaďáku i tažné zařízení v základu.

Dojet na zahradu je věc jedna. Ale dojet tam rychle a stylově? To je úplně jiný druh přesunu. Právě pro takový připravilo BMW novou variantu legendárního modelu M3. Žádné CSL, žadný Competition paket, pusťte z hlavy i GTS, tohle auto má mnohem blíže k STS (strojní traktorová stanice, pro ty mladší z nás). Jmenuje se M3 Pick-up a jeho hlavní zbraní je korba.

Zepředu vypadá jako obyčejná M3, pohled z boku z boku odhalí, že téhle verzi něco chybí. Od B-sloupků dále nepokračuje elegantní linie střechy, ta tam jsou zadní sedadla i původní zavazadlový prostor. Právě ve prospěch toho posledního ale ubyly dvě prvně jmenované části. M3 Pick-up se pochopitelně vyznačuje masivním ložným prostorem, před kterým i slepici v logu Škody vypadává oko z důlku. BMW říká, že na korbu naskládáte až dvacet golfových bagů a nosnost vozu byla posunuta až na metu 450 kilogramů.


BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 1 - BMW M3 Pickup oficialni 01BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 2 - BMW M3 Pickup oficialni 02BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 3 - BMW M3 Pickup oficialni 03

České zákazníky ale jistě zajímají jiné přednosti a snad nebudeme daleko od pravdy když konstatujeme, že tahle korba by pojmula i menší zahradní traktůrek. Kdyby to náhodou nevyšlo, tento vůz je první em-trojkou v historii, která má v základní výbavě „kouli”, rozumějte tažné zařízení. A je třeba říci, že mezi čtveřicí koncovek výfuků jí to nesmírně sluší.

Praktické přednosti vozu jsou jedna věc, ale co onen styl? Ani v tomto směru není M3 Pick-up pozadu, když krom krom obvyklé elegance trojkového kupé přidává i trochu větru do vlasů (v případě části zákazníků ovšem nastřelených). K dispozici je totiž odnímatelný střešní díl, který z vozu v mžiku udělá targu. Střecha navíc váží 20 kilogramů, takže její odejmutí pošle níže k zemi těžiště a sníží i pohotovostní hmotnost vozu. Ta mimochodem činí 1 835 kilogramů, tedy o plných 50 kilo méně než u kabrioletu. Zkrátka samé přednosti a to jsme ještě neřekli vše.

BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 4 - BMW M3 Pickup oficialni 04BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 5 - BMW M3 Pickup oficialni 05BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 6 - BMW M3 Pickup oficialni 06

Přesun zahradní techniky s tímto vozem proběhne i náležitě rychle, když pod jeho kapotou najdeme osmiválcový motor o objemu 4,0 litru s výkonem až 420 koní při 8 3000 ot. Výkon je posílán na zadní kola přes šestistupňovou manuální převodovku. Dynamiku Pick-upu BMW nezveřejnilo, u zrychlení na stovku ale lze očekávat čas blízký M3 Cabrio (tedy okolo pěti sekund), vůz navíc nemá omezovač rychlosti a maximum při testech podle automobilky dosáhlo 300 km/h.

Interiér vozu nenabízí vcelku nic mimořádného. Sedadla z omyvatelné kůže usnadní jízdu v holinkách a pevné karbonové obložení palubní desky odolá i občasnému kontaktu s hráběmi nebo motorovou pilou. Pro fajnšmekry nechybí ani označení pořadového čísla vyrobeného vozu, které obklopují rychlé šachovnice. To abyste viděli, že jezdit s takovým autem na zahradu je už opravdu konečná.

BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 7 - BMW M3 Pickup oficialni 09BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 8 - BMW M3 Pickup oficialni 10BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 9 - BMW M3 Pickup oficialni 11

BMW prohlašuje, že vůz prošel všemi nezbytnými kroky vedoucími k jeho homologaci pro silniční provoz. Předpokládáme, že ve formě nákladního automobilu.

Ať už nyní kroutíte hlavou nad tím, jak daleko dotáhlo BMW naplnění slova „crossover” (kupé-targa-náklaďák?), nebo si už zavazujete tkaničky před cestou k nejbližšímu dealerovi automobilky, zpomalte a podívejte se na dnešní datum. Většina z vás ale v šoku jistě nebude, o tomto „překvapení” už pár dní víme. Na každý pád vám přejeme hezký Apríl.

BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 10 - BMW M3 Pickup oficialni 07BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 11 - BMW M3 Pickup oficialni 08BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 12 - BMW M3 Pickup oficialni 12BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 13 - BMW M3 Pickup oficialni 13BMW M3 Pick-up: sporťák pro Přemka Podlahu - 14 - BMW M3 Pickup oficialni 14
John Deere bledne závistí, BMW M3 Pick-up je skutečností. Zase tak vážně to s ním ale automobilka naštěstí nemyslí, zatím.

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše