BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování

Chystaná novinka dostane vyšší výkon, poladěný podvozek či výraznější vzhled, který počítá s „kachním ocasem“. K mání bude celosvětově.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování

14.2.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystaná novinka dostane vyšší výkon, poladěný podvozek či výraznější vzhled, který počítá s „kachním ocasem“. K mání bude celosvětově.

Loni v květnu spatřilo světlo světa BMW M4 CS. Tedy varianta Competition Sport, která do vínku dostala 450 koní a vizuálně napodobovala dražší a výkonnější GTS. Oproti tomuto modelu šlo ovšem o ještě výjimečnější provedení, neboť vyrobeno bylo pouze v 60 kusech pro španělský trh, pročež našinec mohl vytáhnout buď kapesník, nebo peněženku a dokoupit standardnímu M4 Coupe maximum výbavy.

Jelikož celá edice byla rozebrána dříve, než řeknete švec, rozhodlo se k podobnému kroku i samotné BMW. To rovněž chystá provedení M4 CS připomínající časy slavné M3 CSL, vůči španělské verzi ale půjde o docela jinou bestii. Prodávána navíc bude po celém světě, byť prozatím není jisté, v jakém množství. Stejně tak můžeme spekulovat o technice, i když použití přeplňovaného třílitrového šestiválce je nad slunce jasné.

Po stránce výkonové bychom ovšem měli očekávat více než 450 koní, tohoto stáda lze totiž dosáhnout běžně díky paketu Competition. Mnichovská automobilka tedy nejspíše přiblíží nové M4 CS zmiňovanému vrcholu GTS, které díky vstřikování vody do motoru dostalo do vínku koní 500. Vůči tomuto provedení ovšem novinka počítá s měkčeji nastaveným podvozkem zaměřeným spíše na silnice než okruhy.

Méně extrémní bude také vzhled, byť v tomto případě se BMW snažilo co nejvíce zapracovat na odlišení novinky od sériového provedení. Máme tu tedy sadu unikátních litých kol, kapotu s ventilačními otvory či karbonový čelní splitter. Dále dorazil „kachní ocas“, pod kterým se nacházejí modernizované koncové lampy. Mimo to budou nejspíše standardem i karbon-keramické brzdy.

Vsadit lze také na pár specifických prvků v interiéru, ten ovšem během pořizování oficiálního videa v Kalifornii nafocen nebyl, na rozdíl od zbytku auta. S čím můžeme počítat zvnějšku, je jasné, na další detaily si musíme počkat na oficiální odhalení. Konkrétní termín neznáme, s ohledem na brzké otevření bran ženevského autosalonu ale nejspíše můžeme očekávat živý debut právě na výstavišti Palexpo. Pokud tedy BMW neudělá ze své autosalonové účasti znovu výstavku dávno známého..


BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování - 1 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 01BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování - 2 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 02BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování - 3 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 03BMW M4 CS: nové „skoro CSL, skoro GTS“ nafoceno bez maskování - 4 - BMW M4 CS 2017 prvni foto 04
BMW M4 CS bylo nafoceno během oficiálního natáčení v Kalifornii

Zdroj: BimmerPost

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.