BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko

Automobilky obvykle nepotvrzují, ani nevyvrací autenticitu uniklých či špionážních materiálů, šéf BMW M to ale v tomto případě bůhvíproč udělal. Firma ovšem v uvolnění fotek prý prsty nemá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko

29.10.2019 | Petr Prokopec

BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobilky obvykle nepotvrzují, ani nevyvrací autenticitu uniklých či špionážních materiálů, šéf BMW M to ale v tomto případě bůhvíproč udělal. Firma ovšem v uvolnění fotek prý prsty nemá.

V minulém týdnu vykoukla na světlo světa první fotografie chystaného BMW M3. Fanoušci tak začali propukat v jásot, který krátce poté ochladil snímek čelních partií zachycujících možná znovu M3, ale spíše řadu 4 nebo model M4. Ledvinky nadměrné velikosti nadšeně přijaty nebyly, ještě ale šlo doufat, že snímek není skutečný. A nebo mít aspoň z toho, že nové ostré verze už jsou ve výrobě. Jenže ani jedna z těchto možností není pravdivá.

Sám šéf divize BMW M Markus Flasch totiž sice potvrdil, že úniky jsou skutečné, současně ale dodal, že zahájení výroby je ještě daleko. „Snímky M3 neunikly z našeho popudu. Tím chci říci, že auto je hotové, jde ale o předprodukční vůz, který unikl,“ uvedl Flasch na jihoafrickém festivalu BMW M, jenž se konal na známém okruhu Kyalami. Zároveň dodal, že jak sedan M3, tak i kupé M4 půjdou do výroby na konci příštího roku. Oficiálně odhaleny pak budou na počátku roku 2021, což znamená, že jejich příchod do showroomů proběhne nejdříve za nějakých 14 či 15 měsíců, ne-li později.

Flasch přitom nezmínil, co stojí za tak velkou propastí mezi prototypem a sériovou verzí. Nicméně z jeho dalších slov vyplývá, že v Mnichově nejspíše ještě definitivně nevytyčili směr, jakým se budou v příštích letech ubírat. „Zatím to ještě není oficiální, ale můžu vám říci, že s největší pravděpodobností budeme mít pohon zadních i všech čtyř kol, a také manuál i automat pro oba modely.“ Tím by nabídka BMW M3 byla vůbec nejširší v historii.

Právě tato nejasnost ale může být důvodem, proč BMW bude s uvedením novinek na trh ještě chvíli váhat, neboť do udržení manuálu v nabídce se mu podle nás nechce. Nejde tu ani tak o zájem či nezájem, poptávka je i u manuálních převodovek v případě M3 a M4 dostatečná, zejména v Evropě je ale stále komplikovanější ospravedlnit jejich nabídku - nezapadají do snah o snižování papírové spotřeby resp. emisí CO2 a kupuje je tu méně lidí než třeba v USA.

BMW tak bude zřejmě do poslední chvíle zkoumat, zda manuál v nabídce pro Evropu udržet a my stále nevěříme tomu, že to udělá - ani jedna šestiválcová trojka se dnes s ručním řazením neprodává, takže proč se do ručního řazení hrnout v případě M3. Pokud to ale automobilka přece jen učiní, dle zkazek by neměla dostat standardní provedení s pohonem 4x4, ale jakási verze Pure, v jejímž případě by přeplňovaný třílitrový šestiválec dával méně výkonu a posílal jej jen na zadní osu.

Zda tomu tak bude či nikoliv, je nyní ve hvězdách - a jak Flasch naznačil, jasno zatím nemají ani v Mnichově. Čekání na nové BMW M3 tedy ještě bude opravdu dlouhé. A co nás čeká a nemine, to si nejspíše automobilka bude v průběhu příštího roku ověřovat u ohlasu fanoušků. Pokud tedy ještě toužíte po manuální zadokolce, měli byste být slyšet co nejvíce. Jisté je totiž snad jen to, že tuto možnost máte naposledy. Ta další generace již půjde ještě ekologičtější cestou.


BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko - 1 - BMW M3 2020 spy foto bez maskovani 01
Nové BMW M3 již bylo zezadu nafoceno bez maskování...

BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko - 2 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 01BMW potvrdilo, že úniky nových M3 a M4 jsou skutečné, premiéra je ale hodně daleko - 3 - BMW 4 2020 M3 M4 nove ledvinky dalsi 02
...stejně jako se ukázaly i kontroverzní čelní partie. Ty ale v tomto případě patří spíše řadě 4 nebo M4, zda je skutečně dostane i M3, není zatím jasné

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.