Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré

Nové ForTwo nakonec do Ženevy nedorazil. Místo toho se úpravce Brabus pochlubil verzí s většími koly, rozsáhlejší výbavou a výkonem 102 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré

7.3.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové ForTwo nakonec do Ženevy nedorazil. Místo toho se úpravce Brabus pochlubil verzí s většími koly, rozsáhlejší výbavou a výkonem 102 koní.

Tak nějak jsme počítali s tím, že nový Smart bude jedním z ženevských debutů. Přeci jen design je již hotov, jak se ukázalo během prezentace Mercedesu třídy V. Mimo to koncern Daimler premiéru svého nejmenšího modelu na výstavišti Palexpo potvrdil a aby toho nebylo málo, pak do Švýcarska dorazila francouzská verze v podobě nového Renaultu Twingo. Nic tak nenasvědčovalo odkladu, přesto jsme se ho nakonec dočkali. Jediným Smartem na autosalonu se tak stala verze Brabus Xclusive Red Edition, která staví na současných základech.

Jak naznačuje samotný název, veškeré panely karoserie a ochranná klec Tridion jsou lakovány červenou barvou Jupiter Red. S tím kontrastují litá kola Brabus Monoblock VII, která si můžete dopřát v 16- nebo 17palcovém rozměru a stříbrném, černém nebo matně šedém provedení. Mimo to pak nechybí sportovní výfukový systém se dvěma uprostřed umístěnými koncovkami výfuku nebo světla s titanově zabarveným pozadím.

Dovnitř se pro změnu nastěhovalo kožené čalounění, jemuž společnost dělají červené švy a logo značky vygravírované do hlavových opěrek. Dále je pak součástí paketu nový tříramenný volant s pádly řazení, automatická klimatizace, panoramatická střecha se sluneční clonou, okna v elektrice, boční airbagy nebo vyhřívání sedadel. A samozřejmostí je i v tomto případě pár doplňků lakovaných červenou.

Tím ale vizuální změny končí a my se můžeme přesunout k těm mechanickým. Pod kapotou tedy svou práci odvádí přeplňovaný litrový tříválec, který produkuje 102 koní. Ty na zadní kola přenáší sportovní automat, přičemž zlepšení jízdní dynamiky má za úkol také sportovní podvozek. To je ale v rámci edice Xclusive Red Edition vše, údaje o zrychlení, nejvyšší rychlosti nebo spotřebě Brabus nezmiňuje.

Více ovšem víme o ceně, které v sousedním Německu startuje na částce 22 890 Eur (cca 630 000 Kč). Objednávky přitom úpravce začal přijímat již 4. března, samotné dodávky jsou ovšem naplánovány na závěr léta. Z toho lze tedy usuzovat, že nová generace Smartu do prodeje hned tak nedorazí.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo ze Ženevy.


Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 1 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 01Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 2 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 02Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 3 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 03Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 4 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 04Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 5 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 05Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 6 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 06Brabus Smart Xclusive Red Editon: místo nové generace červený tuning té staré - 7 - Brabus Smart Xclusive Red Edition 07
Do Ženevy nakonec dorazil jen starý Smart. Ovšem v novém provedení Xclusive Red Edition

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše