Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum

Cadillac nadělil Escalade několik novinek. Uvidíme například nové logo, 8stupňový automat či výbavu Platinum s kůží Nappa a obrazovkami pro pasažéry.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum

12.8.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cadillac nadělil Escalade několik novinek. Uvidíme například nové logo, 8stupňový automat či výbavu Platinum s kůží Nappa a obrazovkami pro pasažéry.

Nový Cadillac Escalade je na trhu stále ještě nováčkem, jeho výrobce mu však již nyní přichystal několik novinek do nabídky; označit to jako facelift úplně nelze. Jsou velmi podobné drobným změnám u sedanů ATS a CTS a také zahrnují nové logo této luxusní odnože General Motors. Co však na seznamu přídavků nenacházíme, jsou další pohonné jednotky, o kterých se v minulosti též hovořilo.

Přidaná výbava má za cíl udělat toto luxusní SUV ještě luxusnější. Všechny výbavové verze dostanou navíc kamery s 360° pohledem okolo vozu, připojení k internetu 4G LTE a páté dveře se nyní budou moci samočinně i zavírat, nikoliv jen otvírat. Po mechanické stránce přibude všem čtyřkolkám dvourychlostní redukční převodovka a úplně všechny verze dostanou k 6,2litrové V8 osmistupňovou automatickou převodovku, která tak nahradí šestikvalt.

Na horní konec nabídky přibude varianta Platinum, která nabídne ještě více luxusu než dosavadní vrchol s názvem Premium. V Platinu čekejme semianilinovou kůži Nappa na prvních dvou řadách sedadel, kožené a semišové čalounění palubní desky a výplní dveří. Přední sedadla jsou vyhřívaná, chlazená a elektricky nastavitelná v 18 směrech a to řidičovo také nabídne masáž.

Pasažéři vzadu si mohou užívat sedmipalcových obrazovek v předních sedadlech nebo devítipalcového LCD, které se vyklápí ze stropu a lépe na něj vidí i třetí řada sedadel. Zvenčí také čekejme nová dvaadvacetipalcová kola, více chromu a znáčky Platinum.

Všechny tyto změny se pochopitelně projeví na cenách. Escalade se ve Státech bude prodávat o 1 275 dolarů (26 tisíc korun) dráž, začne tedy na 73 965 dolarech (1,5 milionu korun). Na vrcholnou variantu Platinum si budou muset Američani připravit nejméně 90 270 dolarů, tedy něco přes 1,8 milionu korun.


Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 1 - 2015 cadillac escalade platinum 01Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 2 - 2015 cadillac escalade platinum 02Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 3 - 2015 cadillac escalade platinum 03Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 4 - 2015 cadillac escalade platinum 04Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 5 - 2015 cadillac escalade platinum 05Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 6 - 2015 cadillac escalade platinum 06Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 7 - 2015 cadillac escalade platinum 07Cadillac Escalade 2015 dostal osmikvalt, redukci a novou špičku výbavy Platinum - 8 - 2015 cadillac escalade platinum 08
Cadillac Escalade ve verzi Platinum nabídne ještě více luxusu. Za patřičnou cenu

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.