Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový

Po několika konceptech se drsně vypadající pick-up Colorado mění na sériový vůz. Odhalen byl v Thajsku, kde se bude v mnoha verzích také vyrábět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový

7.10.2011 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po několika konceptech se drsně vypadající pick-up Colorado mění na sériový vůz. Odhalen byl v Thajsku, kde se bude v mnoha verzích také vyrábět.

Díváte se na výsledek dosud největší investice koncernu General Motors v Thajsku. Jen vklad do modernizace výrobního závodu v provincii Rayong a rozjetí produkce spolklo 500 milionů dolarů. Návrh, vývoj a propagace produktu (jejíž součástí bylo také pár konceptů) pak celosvětově další miliardu a půl. Je proto docela pochopitelné, že GM potřebuje co nejdříve zúročit své finance. A to samozřejmě náběhem prodeje.

Nejdříve se rozjede v Thajsku a vzápětí, ještě tento měsíc bude nové Colorado k mání v Asii, Středním východě, Jižní Americe a v Austrálii pod značkou Holden. Další konkrétní lokality zatím nebyly potvrzeny, ale GM potvrdilo záměr exportovat svou novinku globálně a je proto pravděpodobné, že se v příštím roce objeví také v Evropě. Ve Spojených státech se pak bude tento vůz pravděpodobně vyrábět v továrně General Motors ve Wentzville v Missouri.

Čím bude odrazovat klientelu od nákupu Toyoty Hilux nebo Nissanu Navara? Především rozmanitostí jednotlivých typů. GM tvrdí, že celkem bude možné vybírat z 26 kombinací odlišujících se motorem, světlou výškou, typem karoserie (Single Cab, Extended Cab a Crew Cab) a od toho se odvíjející délkou nákladové plochy, dokonce šířkou karoserie a také pohonem zadních nebo všech kol.

K těm motorům bychom si mohli ještě říci, že jsou dva a v obou případech čtyřválcové turbodiesely. Slabší a menší má objem 2,5 litru, výkon 150 koní a nejvyšší točivý moment 350 newtonmetrů. Pořídit si jej bude možné výlučně s 5stupňovou manuální převodovkou. Druhý větší agregát o objemu 2,8 l bude k mání také s 6stupňovým automatem Hydra-Matic a v takovém případě dostanete 180 koní a 470 newtonmetrů - s manuálním skříní bude nejvyšší točivý moment snížený na 440 Nm. Můžete mít rovněž elektronicky ovládanou redukční převodovku, ale ta bude k dispozici výlučně pro varianty s pohonem všech kol.

Přestože tu máme auto, jehož údělem je hlavně spolehlivě sloužit v těžkých podmínkách, Colorado nabídne v závislosti na stupni výbavy (LS, LT a LTZ) i pár prvků bezpečnostní výbavy běžně dostupné v normálních osobních autech. Dostanete ABS, trakční kontrolu, stabilizaci, brzdový asistenční systém nebo přední airbagy.

„Tento vůz jsme navrhli tak, aby vyhovoval osobním i komerčním přáním zákazníků,“ tvrdí Brad Merkel, který v GM zodpovídá za vývoj a výrobu středně velkých pick-upů. „Může být obyčejným tahounem, rodinným vozem nebo jen vyjadřovat názor majitele na preferovaný způsob přepravy. Tato všestrannost je pro zákazníky výhrou,“ dodává sebevědomě Brad Merkel.

To má jistě pravdu, ačkoli to asi značně závisí na mentalitě trhu. Za ČR proto můžeme říci, že GM možná nějaký kšeft i udělá, ale rozhodně ne moc zajímavý.


Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 1 - Chevrolet Colorado 02Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 2 - Chevrolet Colorado 03Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 3 - Chevrolet Colorado 04Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 4 - Chevrolet Colorado 05Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 5 - Chevrolet Colorado 06Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 6 - Chevrolet Colorado 07Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 7 - Chevrolet Colorado 08Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 8 - Chevrolet Colorado 09Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 9 - Chevrolet Colorado 10Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 10 - Chevrolet Colorado 11Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 11 - Chevrolet Colorado 12Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 12 - Chevrolet Colorado 13Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 13 - Chevrolet Colorado 14Chevrolet Colorado 2012: i pracovní nástroj může být stylový - 14 - Chevrolet Colorado 15
Výroba odstartovala v Thajsku, později by měla naběhnout také v Missouri ve Spojených státech

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše