Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu

Dalo se čekat, že tohle auto půjde na dračku a realita nezklamala. Na světě bychom asi stěží našli vůz, který by kombinoval takovou praktičnost s tak nízkou cenou jako Wuling Hongguang V.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu

9.4.2021 | Petr Miler

Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu

/

Foto: SAIC-GM-Wuling

Dalo se čekat, že tohle auto půjde na dračku a realita nezklamala. Na světě bychom asi stěží našli vůz, který by kombinoval takovou praktičnost s tak nízkou cenou jako Wuling Hongguang V.

Když se řekne Wuling Hongguang, málokterý Čech asi bude vědět, o čem vůbec hovoříme, s ohledem na naše zaměření ale asi vytušíte, že jde o auto, přesněji automobilovou značku. A ne jen tak ledajakou. Ačkoli v našich končinách neznamená nic, v Číně jednu dobu se svým MPV bodovala takovým způsobem, že usilovala o pozici nejprodávanějšího auta světa.

Časy jeho slávy od těch chvil do značné míry pominuly, ale ne zcela - Wuling Hongguang se loni pořád prodal ve více jak 270 tisících exemplářů. A jako součást konglomerátu SAIC-GM-Wuling, který ročně prodá přes 4 miliony vozů, nelze tuto značku ignorovat.

Nyní boduje s dalším zajímavým autem, kterému říká velmi prostě V. Jeho jméno vám asi neučaruje, když ale dodáme, že jde o plnohodnotný rodinný vůz, který se prodává za cenu od 42 900 yuanů, tedy asi 143 tisíc Kč, který je v nejlepší specifikaci k dispozici za 46 900 yuanů (cca 156 tisíc Kč), mohli byste zbystřit.

Tohle auto je v podstatě MPV a navzdory jeho ceně nejde o žádného prcka - stojí na podvozku o rozvoru 2 850 mm, což je pro srovnání rozvor současného BMW řady 3. Vzhledem k prostorově příhodnější koncepci (motor vpředu a pohon předních kol) tak jde o extrémně prostorný vůz pro pět dospělých, který navíc nabídne (po sklopení zadních sedadel) až 4 300 litrů (!) prostoru pro zavazadla. I prostorové dispozice škodovek vedle těchto hodnot blednout, navíc za cenu kolem 150 tisíc si u Škody koupíte leda pár příplatkových prvků.

Vnitřek je krom toho velmi dobře dostupný skrze zadní výklopné dveře a boční posuvné, které otevírají vstupní prostor o šíři až 70 cm. Nákladová hrana toho zavazadlového je prý navíc o 20 procent nižší než u srovnatelné konkurence. S pohonem je to trochu horší, benzinový motor 1,2 s výkonem 75 koní a točivým momentem 110 Nm spojený s pětistupňovým manuálem asi dlažební kostky na náměstí nevytrhá, přinejmenším s nikoli plně obsazeným autem by si ale jakž takž poradit mohl.

Základní výbava auta není úplně nulová, když čítá třeba posilovač řízení, ABS nebo EBD, za drobné příplatky navíc přidá i s spoustu obvyklých komfortních prvků jako elektrická okna či klimatizaci. Nebudeme tvrdit, že je to nějaké auto roku, ale za své ceny je to zajímavá nabídka, na kterou Číňané slyší.

Za letošní únor, za který máme poslední aktuální statistiky od CAAM, šlo o 4. nejprodávanější vůz své třídy na celém čínském trhu, přičemž na dvou z předchozích tří příček jsou dva jiné Wulingy - zmíněný původní Hongguang a větší model Victory. Za posledních pár měsíců, kdy byl Hongguang V v prodeji, si jej koupilo skoro 80 tisíc lidí. Že by Číňané uvažovali o jeho exportu kamkoli, nemáme zprávy.


Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 1 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 01Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 2 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 02Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 3 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 03Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 4 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 04Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 5 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 05Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 6 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 06Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 7 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 07Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 8 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 08Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 9 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 09Rodinný zázrak z Číny s až 4100litrovým kufrem je prodejní hit, při jeho ceně ani není divu - 10 - Wuling Hongguang V 2021 oficialni 10
Wuling Hongguang V pozoruhodným vozem hlavně kombinací prostornosti a ceny. V Číně je to hit, jinde se bohužel neprodává. Foto: SAIC-GM-Wuling

Zdroj: SAIC-GM-Wuling

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše