Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Citroën C3 2017: nová generace se nechá ovlivnit Cactusem, budou i kapsle
9.3.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaný hatchback dostaneprvky převzaté z crossoveru C4 Cactus. Pod kapotou máme čekat hlavně tříválce, v kabině méně tlačítek.
O nové generaci Citroënu C3 se začíná mluvit čím dál tím častěji. To samozřejmě není překvapivé, pokud vezmeme v potaz počátek kariéry stávajícího provedení. Na trhu je totiž již sedmým rokem, ve světle moderních automobilových trendů tak de facto přesluhuje. Dle předchozích náznaků jsme přitom na autosalonu v Ženevě měli spatřit koncept novinky, nicméně jak již jistě víte, žádný takový vůz na výstaviště Palexpo nedorazil.
Je sice možné, že Francouzi pustí do světa nějakou tu vizi v příštích měsících, nicméně krk na tuto variantu skutečně nedáme. Spíše počítáme s tím, že dorazí rovnou produkční verze, která by měla být odhalena na podzim na autosalonu v Paříži. Virtuálního debutu bychom se ovšem mohli dočkat o pár týdnů dříve. Mnohé ale víme již nyní.
Začneme venkovním designem, o němž se rozhovořil Xavier Peugeot, šéf produktového plánování značky. Dle něj bude nový Citroën C3 čerpat inspiraci především z modelu C4 Cactus. Je to totiž právě jeho vzhled, který zákazníky k tomuto crossoveru láká nejvíce. I nový hatchback by se tak měl pochlubit vzduchovými kapslemi Airbump, i když těch se nejspíše dočkáme jen v náznacích.
„Potřebujeme přenést klíčové elementy nového designu Citroënu, založeném na Cactusu, na novou generaci. To je to, co řeknete zákazníkům. Pošlete jim signál, že zde bude jistá dávka soudržnosti,“ sdělil Peugeot britskému Auto Expressu. Dodal, že „všechny aspekty sice převedeny nebudou, nicméně je tu řada způsobů, jak dosáhnout spojitosti, a my na nich pracujeme.“
Jistým vodítkem v tomto ohledu je elektrická bugina e-Mehari, která rovněž vizuálně odkazuje na Cactus, přestože vzduchové kapsle nemá. Nový Citroën C3 by tedy skutečně mohl vypadat tak, jak nám jej ukazuje neoficiální ilustrace. Velikostně pak ve srovnání se stávajícím provedením příliš nenaroste, neboť má opětovně stanout na platformě PF1, respektive její evoluční verzi.
Pod kapotou bude možné počítat pouze s maloobjemovými motory, mezi nimiž má vrchol představovat 1,6litrový čtyřválec BlueHDi. Po stránce benzinové Citroën nejspíše vsadí jen na tříválce, přičemž výkony pohybující se mezi 68 a 120 koňmi zamíří pokaždé pouze na přední nápravu. K dispozici přitom většinou budou manuální převodovky, mimo ně lze čekat robotizovanou skříň.
Uvnitř se automobilka chce zaměřit na konektivitu a digitalizaci, pročež valnou část středové konzole bude okupovat rozměrný dotykový displej. S jeho příchodem má ubýt tlačítek, kabina tak bude vypadat čistěji a „prémiověji”. Zatím přitom není jisté, zda daná konfigurace bude k mání ve všech výbavách, spíše než s dražší verzí dvou architektur interiéru tak počítáme se dvojí velikostí displejů.
Více se dozvíme nejpozději ve zmiňované Paříži, teď se ještě na chvíli vrátíme k e-Mehari. Ten kromě působivého vzhledu dostal do vínku také elektrické ústrojí, jež je podle Xaviera Peugeota dobrým ukazatelem věcí budoucích. Během pár let bychom se tak měli dočkat dalšího elektromobilu v nabídce značky, žádná další nápověda v tomto směru však už nezazněla.
Šéf produktového plánování v tomto ohledu pouze dodává, že nelze přejít jednoznačný vzkaz daného ústrojí související „s redukcí hluku a mnohem pohodlnějším ovládáním“. A jelikož prý Citroën již na této novince pracuje, dříve než později se s ní potkáme. Stejně jako s produkční verzí koncepčního SUV Aircross, která by velmi brzy měla dostat oficiální zelenou.

Nová generace Citroënu C3 také na neoficiání ilustraci naznačuje...
...že její vzhled bude výrazně ovlivněn crossoverem C4 Cactus
Zdroj: Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Další novinka Mercedesu ukazuje, že to nejhorší z posledního nového modelu bude značka cpát všude
před 6 hodinamiEvropská verze levného amerického Ferrari si vyšlápla na jedno z vrcholných Porsche, výsledek je hořkosladký
včeraJízdu jinak krásného nového Renaultu 5 Turbo lidé zesměšňují. Ukazuje, co je hodně špatně na ostrých elektrických autech
12.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Pol Espargaro za Viňalese včera 12:18
- Schrötterův odchod z WRP Ducati včera 11:27
- Michele Pirro nahradí Marca Marqueze při GP Austrálie včera 10:00
- Honda CB1000F 2026: nekapotované retro včera 08:00
- Bulega vyhrál a oddálil tak Toprakovu korunovaci 12.10.2025
Nejnovější články
Německý profesor dokonale popsal, proč elektrická sázka Porsche skončila fiaskem. A dopadne tak každý, kdo se chová stejně
před 4 hodinamiNejnovější VW nevypadá jako nic, co už od Němců známe, přesto je má vrátit na prodejní trůn
před 5 hodinamiDalší novinka Mercedesu ukazuje, že to nejhorší z posledního nového modelu bude značka cpát všude
před 6 hodinamiNové řešení nabíjení elektromobilů v Austrálii vypadá jako žert, je to ale smutná skutečnost
před 7 hodinamiToyota nečekaně ukázala novou Corollu. Je tak jiná, že budete mít problém si ji spojit s jejím jménem
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Porsche - vse o sportovnich modelech 10.14. 16:58 - 911T
- BMW Divize 10.14. 16:37 - pavproch
- Čerpadlo ostřikovačů 10.14. 16:15 - stenly11
- Politický koutek 10.13. 17:49 - Zajda
- Chlubítko univerzální 10.13. 17:17 - jerry
- Policejní kontroly a měření 10.13. 12:14 - M.Z.
- Onboard videa 10.12. 23:38 - brnenska.odchytova
- SAP - Dresscode nestačí, 10.11. 13:04 - pavproch