Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift

Citroën po nedávné špionáži oficiálně představil novou generaci C3 pro brazilský trh. Na 99,9 procenta tento krok odhaluje i facelift C3 pro Evropu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift

24.7.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Citroën po nedávné špionáži oficiálně představil novou generaci C3 pro brazilský trh. Na 99,9 procenta tento krok odhaluje i facelift C3 pro Evropu.

Předminulý týden jsme vám ukázali špionážní fotky nového Citroënu C3 pro Brazílii. Nuda? Zvlášť když jde o auto, které se u nás už roky prodává? Jak se to vezme. Vůz totiž nevypadal stejně jako ten aktuálně prodávaný a vzhledem k odlišnostem na karoserii i v interiéru (dostaneme se k nim podrobněji) působil jako budoucí faceliftované provedení.

Tehdy šlo z naší strany o ryzí spekulaci, konec konců facelift obvykle nepřichází po necelých třech letech od prvního představení, ale už o den později Citroën naše domněnky takřka potvrdil. Avizoval totiž své novinky pro pařížský autosalon a mezi nimi i facelift malé C3. Dá se, zvlášť vzhledem k aktuálním potížím koncernu PSA, předpokládat, že by evropské a brazilské provedení C3 dostaly jiný design zvyšující vývojové i výrobní náklady? Těžko. Proto jsme na 99,9 % přesvědčeni, že dnes oficiálně odhalená nová C3 pro Brazílii představuje také vůz, se kterým Citroën v Paříži vyrukuje jako s faceliftovanou verzí pro Evropu.

Pro případ, že bychom se mýlili, berte následující s rezervou, ale pokud se to nestane, uvidíme pod Eiffelovou věží následující. Změny oproti dnes prodávané cé-trojce postihly hlavně příď a interiér. V prvním případě můžeme na voze spatřit nový přední nárazník s integrovanými LED pro denní svícení a přepracovanou masku chladiče. Právě ta vytváří dojem, že se musela změnit i hlavní světla, ale zdá se nám, že na ty už Francouzi nesáhli. Na zádi se zdá být vše při starém, nový dojem ze zbylých částí vozu pak vytváří doplněná nabídka litých kol a laků karoserie.

Uvnitř je největší změnou nová přístrojová deska a přepracovaný středový panel s odlišně umístěnými ovladači. Jiná je i horní část palubní desky (všimněte si většího počtu výdechů ventilace). Zbylými odlišnostmi už by měly být jen kvalitnější materiály (to hádáme, ale z fotek to tak vypadá) a jiná nabídka čalounění (to už je fakt).

Technické specifikace brazilského modelu jsou pro nás celkem irelevantní, u nás se C3 s faceliftem této techniky jistě nedočká. Jen telegraficky tak zmiňme, že v zemi fotbalových fanatiků bude vůz k mání s motory 1,5 8V Flex (spaluje benzin i ethanol) o výkonu až 93 koní a 1,6 16V Flex s nejvýše 122 koňmi. Převodovka je standardně pětistupňová manuální, čtyřstupňový automat na přání je pro Evropany jen úsměvnou ozvěnou minulosti.

Dále můžeme jen dodat, že prodej vozu začne v Brazílii 6. srpna. Někdy tou dobou by snad mohl Citroën alespoň naznačit, jestli facelift C3 pro Evropu bude ze stejného těsta...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift - 1 - Citroen C3 2012 Brazilie oficialni 01Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift - 2 - Citroen C3 2012 Brazilie oficialni 02Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift - 3 - Citroen C3 2012 Brazilie oficialni 03Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift - 4 - Citroen C3 2012 Brazilie oficialni 04Citroën C3 2012: Brazílie má novou C3, Evropa její facelift - 5 - Citroen C3 2012 Brazilie oficialni 05
Citroën C3 2012 pro Brazílii. Jestli Francouzi v Paříži v září odhalí totéž, na to si můžete zatím jen vsadit. My jsme přesvědčeni, že ano...

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.