Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez špetky maskování, jako Citroën nevypadá

Nová generace francouzského MPV se představí již v Ženevě, nemaskované prototypy byly ale ve Španělsku nafoceny už s velkým předstihem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez špetky maskování, jako Citroën nevypadá

5.2.2013 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez  špetky maskování, jako Citroën nevypadá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová generace francouzského MPV se představí již v Ženevě, nemaskované prototypy byly ale ve Španělsku nafoceny už s velkým předstihem.

Francouzské MPV je na trhu již od roku 2006, což znamená, že jeho životní cyklus se pomalu chýlí ke konci. Není proto divu, že Citroën usilovně pracuje na nové generaci, které se dočkáme ještě letos. Výstavní premiéru si totiž má odbýt již za měsíc v Ženevě, a to zřejmě nejen jako pětimístná verze C4 Picasso, ale také jako sedmimístný model C4 Grand Picasso.

Detaily se Francouzi snažili dlouho co nejvíce utajit a v případě technických detailů se jim to zatím daří. V případě pohonných jednotek ale můžeme skoro jistě počítat s většinou agregátů s objemem do dvou litrů, které má Citroën dnes v portfoliu. To samé se pak bude týkat manuální nebo automatické převodovky, přičemž výkon pokaždé zamíří na přední kola.

Po stránce designu však Citroën chystá velký obrat, který nenavazuje na nic, co jsme s logem značky na přídi mohli v poslední době vidět. Design překvapivě sází na ostré hrany, hlavně pak na přídi, je hodně svůj a trochu inspirace bychom mohli spatřovat leda v konkurenčním SVU Nissan Juke. Patrné je to zejména na přídi, která dostala separovaná směrová a hlavní světla, jinak je ale Juke pojatý ještě o poznání odvážněji.

Designová proměna je tak výrazná, že je skoro na místě pochybovat o tom, jestli jsou špionážní snímky, které byly pořízeny kolegy z magazínu Highmotor ve španělském Vigu, skutečné. Nezdá se ale, že by šlo o podvrhy - vzhledem k tomu, že nejde o jednu fotku, ani záběr jediného auta, je to zkrátka dosti nepravděpodobné.

Nachytaná kolona vozů očividně postrádá jakékoliv maskování, a tak můžeme počítat s tím, že design je již sériový. Za měsíc nás tak francouzská automobilka může překvapit už snad jen výbavou, cenou nebo nějakou technickou perličkou. Ani v jednom ohledu ale velká překvapení neočekáváme.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez  špetky maskování, jako Citroën nevypadá - 1 - Citroen Picasso 2013 spy 01Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez  špetky maskování, jako Citroën nevypadá - 2 - Citroen Picasso 2013 spy 02Citroën C4 Picasso 2013: nové MPV bez  špetky maskování, jako Citroën nevypadá - 3 - Citroen Picasso 2013 spy 03
Nová generace Citroënu C4 Picasso byla nachytána bez maskování ve španělském Vigu

Zdroj: Highmotor

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.