Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí

Znak rumunské automobilky by mohl ve výkladovém slovníku zářit vedle slova „láce”. Drahé auto od ní prakticky nešlo koupit, až doteď. Edice Black Collector málo skutečně nestojí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí

21.9.2019 | Petr Miler

Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí

/

Znak rumunské automobilky by mohl ve výkladovém slovníku zářit vedle slova „láce”. Drahé auto od ní prakticky nešlo koupit, až doteď. Edice Black Collector málo skutečně nestojí.

Dacia je známa především svou vstřícnou cenovou politikou. Tu se však Rumuni rozhodli v případě druhé generace SUV Duster trochu pozměnit. Základní verze sice stále startuje extrémně nízko, ovšem možností, jak finální účet navýšit, máte daleko více než u předchůdce. Značka navíc oznámila, že průběhu životního cyklu představí citelně větší množství speciálních a limitovaných edic. A jedna z nich právě vstoupila do prodeje.

Říká Black Collector a jeho název mluví skoro za všechno. Oproti standardu dostal Duster černý metalický lak, se kterým byly spojený stříbrné doplňky v podobě výpletu čelní masky a střešních ližin. Poněkud překvapivé je, že tentýž odstín nezdobí přední a zadní kryt podvozku, na litá kola se ale již dostal. Mimo to nechybí ozdobné žluté proužky na venkovních zpětných zrcátkách, zatímco zadní blatníky a sloupky zdobí grafické polepy.

Automobilka hodlá vyrobit pouze 500 exemplářů, přičemž číslo každého se objeví na polepu dveřních prahů. Mimo to jsou změny uvnitř spojeny ještě se specifickými koberečky a audio systémem Focal, jenž doplňují tu nejvyšší úroveň výbavy, s jakou lze Duster spojit. Nechybí tedy ani multimediální systém, se kterým jsou spárovány funkce Android Auto a Apple CarPlay. Dále je možné počítat také se soupravou kamer.

Limitovaná edice je k dispozici pouze v jedné motorizaci, a sice s novým 1,3litrovým přeplňovaným čtyřválcem naladěným na 130 koní. O jejich přenos na přední nápravu se postará šestistupňový manuál, se kterým Duster zvládne sprint na stovku za 11,1 sekundy. Nejvyšší rychlost pak činí 191 km/h, zatímco v rámci spotřeby lze počítat s průměrem 6,9-7,1 litru na sto kilometrů.

Limitovanou edici je možné od tohoto týdne objednat pouze online na speciálním webu Renaultu, na který směřuje zdrojový odkaz. Základní cena činí 19 490 Eur, tedy asi 505 tisíc Kč. Žádná láce, dražší Duster se zatím v nabídce neobjevil. Jsme zvědavi, zda se alespoň jeden exemplář dostane také na české silnice - i ve Francii bude některý z číslovaných exemplářů vzácností, tady by šlo doslova o raritu.


Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 1 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 01Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 2 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 02Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 3 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 03Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 4 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 04Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 5 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 05Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 6 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 06Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 7 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 07Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 8 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 08Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 9 - Dacia Duster Black Collector 2019 dalsi 09
Dacia Duster je k mání ve verzi Black Collector, ovšem jen v 500 kusech, online a za nemalé peníze

Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 10 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 01Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 11 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 02Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 12 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 03Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 13 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 04Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 14 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 05Dacia konečně začala prodávat drahý Duster, ani půl milionu korun na něj nestačí - 15 - Dacia Duster Black Collector 2019 prvni foto 06
Takto se vůz ukázal na Dacia Picnicu ve Francii

Zdroj: Dacia.fr

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše