Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí

Snahu žít ze slávy minulých legend nemáme problém marketingově chápat, v praxi k ní ale nelze přistupovat tak, že starší slavné jméno nalepíte na cokoli nové. Přesně to nyní udělala Honda, naštěstí možná jen pro Čínu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí

30.9.2021 | Petr Prokopec

Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí

/

Foto: Honda

Snahu žít ze slávy minulých legend nemáme problém marketingově chápat, v praxi k ní ale nelze přistupovat tak, že starší slavné jméno nalepíte na cokoli nové. Přesně to nyní udělala Honda, naštěstí možná jen pro Čínu.

Přiznejme si bez mučení, že hollywoodským scénáristům dochází buď fantazie a nebo odvaha. Místo toho, aby nás zásobovali novými kousky, tak raději adaptují klasické a úspěšné snímky pro moderní dobu. Ta je ale jiná než chvíle vzniku originálu, musí být politický korektní a pokud možno i nadbíhat Číně, a tak dostáváme místo starých trháků v novém balení bezpohlavní filmy, které zaujmou snad jen tím, kterak jsou nepovedené.

Nejde nicméně jen o problém filmové branže, ale i té automobilové. Soustavně nám to dokazuje především Honda, která se opravdu zle spálila s novým NSX. Japonci se nicméně nepoučili, a místo toho zkouší recyklovat i další legendu, model Integra. Činí tak ovšem stejným způsobem jako oni hollywoodští scénáristé. Zatímco tedy v případě někdejších modelů fanouškům naskakuje husina již při vyslovení jejich názvu, zvláště pak u verze Type-R z konce 90. let, novinka jen cloumá jejich žaludkem.

Nová Integra totiž není ničím jiným než překarosovanou Hondou Civic. Tedy alespoň v případě čínské verze, která se aktuálně plně odhalila světu. Mimo to má nicméně ještě příští rok dorazit také americká varianta, která již dostane logo Acury a ze které bychom mohli (opravdu jen mohli, lepší bude si nic nemalovat) být nadšeni více. U čínského provedení to ale jednoduše nejde, neboť tu opravdu nemáme nic jiného než letitý model, který se dočkal odlišných čelních a zadních partií a také legendárního označení.

S Hondou Civic novinku spojuje i 1,5litrový motor pod kapotou, který ovšem nebude produkovat 240 koní, jak by mohl naznačit název pod kapotou. Místo toho jich čínská klientela dostane maximálně 182, přičemž o jejich přenos na přední kola se postará automatická převodovka CVT. Spojit řidičské nadšení s touto technikou snad ani není možné.

Japonská automobilka pak dodává, že v případě varianty pro USA půjde o pětidveřový fastback, který disponuje „stejně zábavným duchem a DNA jako originál“. Něco takového sice zní hezky, ovšem stejná slova Honda pronášela při návratu NSX, a jak to dopadlo, víme všichni. Obavy jsou tedy na místě, zvláště po odhalení 4,69metrové čínské varianty.


Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 1 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 01Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 2 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 02Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 3 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 03Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 4 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 04Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 5 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 05Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 6 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 06Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 7 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 07Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 8 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 08Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 9 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 09Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 10 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 10Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 11 - Honda Integra 2022 cinska verze nove foto 11
Nová Honda Integra je pouze překarosovaným Civicem. K mání navíc bude jen s převodovkou CVT, velkou zábavu za volantem jako u předchůdce tak rozhodně nelze čekat. Foto: Honda

Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 12 - Honda Integra 2022 US verze nove foto 01Další pokus Hondy o návrat ikonického modelu je obrovské zklamání, fanoušky jen dráždí - 13 - Honda Integra 2022 US verze nove foto 02
Americké provedení má dorazit příští rok a zatím slibuje víc, může ale zůstat jen u toho. Foto: Honda

Zdroj: Honda

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše