Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa

Do boje proti pandemii je postupně nasazováno vše, co může pomoci a snahy se nevyhýbají ani námi rovněž sledovaným dopravním prostředkům - lodím. Že existuje něco jako nemocniční loď, mnozí ani netuší, ale existuje a je vážně obří
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa

20.3.2020 | Mirek Mazal

Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa

/

Do boje proti pandemii je postupně nasazováno vše, co může pomoci a snahy se nevyhýbají ani námi rovněž sledovaným dopravním prostředkům - lodím. Že existuje něco jako nemocniční loď, mnozí ani netuší, ale existuje a je vážně obří

Zdá se, že v čínském Wu-chanu se podařilo zastavit nárůst nových případů nákazy koronavirem a byť sami Číňané říkají, že k pominutí opatření bude nutné nezaznamenat jediný nový případ během 14 dnů, je to posun pozitivním směrem. Vývoj v původním ohnisku nákazy dává naději i zbytku světa, zde ale ještě ani zdaleka nenastal čas na polevení dosavadních opatření. I nadále tak je potřeba pokračovat v boji proti COVID-19 všemi dostupnými prostředky.

Do akce byla tedy povolána i největší nemocniční loď na Zemi. Zakotví v New Yorku a veškeré zdravotnické prostory poskytne lékařům či záchranářům. Bývalý ropný tanker USNS Comfort obarvený červenými kříži měří na délku 272 metrů, na palubě má tisíc lůžek a 12 operačních sálů. Loď s desetimetrovým ponorem funguje od roku 1987 a v současné konfiguraci váží téměř 70 tisíc tun.

Na palubu - možná paradoxně - nesmí vstoupit nikdo s koronavirem, příjem bude omezen pouze na pacienty s jinými diagnózami, aby se na pevnině uvolnily kapacity pro léčbu jedinců zasažených pandemií SARS-CoV-2. Guvernér státu New York uvítal úlevu tisíce míst, nicméně aktuálně je ve městě už přes skoro 10 tisíc nakažených a zřejmě ne až tak černé scénáře počítají s nárůstem na 53 tisíc infikovaných osob během následujících 45 dnů.

Námořní nemocnici bude složité obsadit školeným personálem, na území USA probíhá nábor zaměstnanců z řad armády i civilního obyvatelstva. Mobilizace rezervních sil potrvá minimálně týden. „Velkou výzvou není dostupnost zásob, ale zdravotníci,“ řekl ministr obrany Mark Esper, který nechce přesouvat zdravotníky z míst, kde jsou nyní potřeba, nebo budou k ruce v následujících dnech sílící nákazy. Administrativa oslovuje zkušený personál v důchodu či studenty medicíny.

USNS Comfort bude pravděpodobně umístěna na západní straně Manhattanu, kde obvykle není hnutí mezi frontou výletních lodí s davy turistů. Cestovní ruch vystřídala holá záchrana lidských životů. Zvláštní to doba, nový virus mění svět jako máloco před ním.


Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 1 - USNS Comfort zdravotnicka lod 01Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 2 - USNS Comfort zdravotnicka lod 02Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 3 - USNS Comfort zdravotnicka lod 03Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 4 - USNS Comfort zdravotnicka lod 04Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 5 - USNS Comfort zdravotnicka lod 05Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 6 - USNS Comfort zdravotnicka lod 06Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 7 - USNS Comfort zdravotnicka lod 07Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 8 - USNS Comfort zdravotnicka lod 08Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 9 - USNS Comfort zdravotnicka lod 09Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 10 - USNS Comfort zdravotnicka lod 10Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 11 - USNS Comfort zdravotnicka lod 11Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 12 - USNS Comfort zdravotnicka lod 12Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 13 - USNS Comfort zdravotnicka lod 13Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 14 - USNS Comfort zdravotnicka lod 14Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 15 - USNS Comfort zdravotnicka lod 15Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 16 - USNS Comfort zdravotnicka lod 16Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 17 - USNS Comfort zdravotnicka lod 17Do boje s koronavirem se zapojila i největší nemocniční loď světa - 18 - USNS Comfort zdravotnicka lod 18
Bývalý ropný tanker pomůže v USA zachraňovat lidské životy, je to dnes největší zdravotnická loď světa

Zdroje: USNavyMedicine@Youtube, Jalopnik

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše