Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
DS E-Tense: elektrický sporťák dostal 402 koní, ve městě prý ujede 360 km
26.2.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Dvoumístný koncept dostal do vínku elektrické ústrojí, se kterým stovku pokoří za 4,5 sekundy. Vývoj a výroba interiéru pak zabraly 800 hodin.
Značka DS, jinak také samostatná luxusní odnož Citroënu, prozatím oznámila, že na ženevský autosalon přiveze omlazený hatchback DS 3. Vyjma něj se ovšem návštěvníci budou moci na stánku značky pokochat také konceptem elektrického sporťáku E-Tense. V rámci jeho vývoje se značka spojila s řadou luxusních francouzských výrobců, pročež je kupříkladu možné počítat s unikátními hodinkami BRM. Ty přitom může řidič nosit nejen na zápěstí, ale také zasadit do středové konzole.
Vyjma toho můžeme zmínit specifické úchyty zavazadel, rezervního kola či závodní helmy z teletiny, za kterými stojí značka Moynat, audio systém s devíti reproduktory pro změnu dodal Focal. Do interiéru, jehož návrh a výroba zabraly 800 hodin, nás ovšem Citroën prozatím nepustil, vystačit si tedy musíme pouze s tímto popisem. Z kabiny se tedy přesuneme k exteriéru, který počítá s 4,72metrovou délkou, 2,08metrovou šířkou a 1,29metrovou výškou.
Vpředu poutají pozornost diodová světla (ta pro denní svícení prý mohou rotovat ve 180 stupních) a výrazná maska, mnohem zajímavější je ovšem situace vzadu. Také zde najdeme LEDky (inspirované modelem DS z roku 1955), mimo to si ovšem můžeme povšimnout absence okna. Výhled vzad proto obstarává sada kamer. Pod kompozitní karoserií se pak skrývá karbonový monokok, který má redukovat hmotnost.
I přes nemalou přítomnost exotického materiálu lze ovšem počítat s 1 800 kilogramy „živé váhy“, za čímž stojí přítomnost elektromotoru a lithium-iontových baterií. O jejich kapacitě se značka nezmiňuje, pohonná jednotka však zásobuje pouze jednu nápravu (nejspíše tu zadní) výkonem 402 koní a točivým momentem 516 Nm. Zrychlení z klidu na stovku zabere 4,5 sekundy, dojezd pak byl stanoven na 310 km, resp. 360 km ve městě.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2016.






DS E-Tense je elektrickým sporťákem, který s výkonem 402 koní pokoří stovku za 4,5 sekundy
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Číňané mají převzít zavírané továrny VW a rozjet v nich vlastní výrobu, nic jiného o úpadku Evropy neříká víc
před 8 hodinamiVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
před 9 hodinamiČíňané ukazují, že pořád dělají obchod, ne jen politiku. Dřív jen elektrická značka nabídne Evropanům spalovací auta, protože je chtějí
před 11 hodinamiVW říká, že jeho spolupráce s Fordem je „velmi, velmi, velmi úspěšná”. Myslí těch 20 prodaných Capri v Česku za první kvartál?
dnesNová verze nejlevnějšího MG srazila jeho cenu v zahraničí o desítky tisíc níž. Pokud dorazí k nám, bude to jedno z nejlevnějších aut na trhu
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva