Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8

Goodwood Revival již zítra uvidí Evantu Barchetta, nový britský sporťák s americkými svaly pod kapotou. K mání bude s kevlarovou nebo hliníkovou karoserií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8

11.9.2014 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Goodwood Revival již zítra uvidí Evantu Barchetta, nový britský sporťák s americkými svaly pod kapotou. K mání bude s kevlarovou nebo hliníkovou karoserií.

Na loňské přehlídce Top Marques Monaco jsme si měli možnost prohlédnout nový britský sporťák s retro designem, nazvaný Evanta Barchetta a vyrobený karosárnou Ant-Kahn. Tehdy to byl koncept, nyní stojíme před představením produkční verze - má se odhalit už zítra na události Goodwood Revival.

Pod kapotou bude pracovat 6,2litrový osmiválec LS3 od General Motors, který nabídne 450 koní. V kombinaci s nízkou hmotností má podle výrobce takovýto výkon vozu propůjčovat výjimečnou agilitu. Výkon motoru bude putovat na zadní kola přes automatickou nebo manuální převodovku, podle přání zákazníka. Na něm, resp. na zemi jeho původu, také bude, zda bude volant na levé nebo pravé straně - k mání budou obě varianty. Z těchto informací se dá vyvodit, že míra individualizace by mohla být docela vysoká.

Základem vozu je trubkový rám, na němž je upevněna kevlarová karoserie. V této formě bude Evanta Barchetta stát 125 tisíc liber, tedy přes 4,2 milionu korun. Pokud byste měli zájem o hliníkovou karoserii, kterou na obrázcích patrně vidíme jako kupé, bude nutno si připravit 165 tisíc liber, tedy téměř 5,6 milionu korun.

Retro design, který zejména v uzavřené verzi docela připomíná Aston Martin DB5, byl podle autorů "inspirován designovým jazykem motorsportu 50. let". Je v plánu vyrobit pouze 148 kusů, takže pokud máte zájem, neotálejte s objednávkou - bude možné si jeden z nich zamluvit už při odhalení. Nebude to ale poslední auto značky Evanta - v Ženevě v březnu 2015 chce tato firma odhalit další vůz, tentokrát koncept grand toureru.


Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 1 - evanta barchetta 01Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 2 - evanta barchetta 02Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 3 - evanta barchetta 03Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 4 - evanta barchetta 04Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 5 - evanta barchetta 05Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 6 - evanta barchetta 06Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 7 - evanta barchetta 07Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 8 - evanta barchetta 08
Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 9 - evanta barchetta 09Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 10 - evanta barchetta 10Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 11 - evanta barchetta 11Evanta Barchetta: anglo-italský sporťák nabídne retro design a americkou V8 - 12 - evanta barchetta 12
Evanta Barchetta se ukázala už vloni na Top Marques Monaco, zítra se ukáže v produkční podobě

Zdroje: WorldCarFans, Car Magazine

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše