Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď

Vlajková loď české automobilky může stále působit jako nový model, na trhu už je ale skoro čtyři roky. Na facelift je tak nejvyšší čas a teď už víme, co bude obnášet, vizuálně a částečně i fakticky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď

16.1.2019 | Petr Prokopec

Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vlajková loď české automobilky může stále působit jako nový model, na trhu už je ale skoro čtyři roky. Na facelift je tak nejvyšší čas a teď už víme, co bude obnášet, vizuálně a částečně i fakticky.

Není žádným tajemstvím, že Škoda chystá modernizaci své vlajkové lodi. Superb je na trhu již od června 2015 a tak má na facelift nejvyšší čas. Představen má být naživo v březnu, i když zatím značka nepotvrdila, že půjde o ženevský autosalon. Pro výstaviště Palexpo je primárně chystána premiéra nového malého SUV s pravděpodobným názvem Kosmiq, které stoprocentně všechny ostatní novinky zastíní. Na druhou stranu, v případě modelu Superb se Škoda možná vytasí s nečekaným trumfem.

Na mysli tím přitom nemáme podobně kontroverzní změnu, jaká v polovině životního cyklu proběhla u Octavie. Ta tehdy dostala čtveřici čelních světlometů. V tomto směru si Superb ponechá stávající tvary, snímky nemaskovaného vozu ukazují jen odlišné vnitřní uspořádání. Snímky byly pořízeny v Číně, kde vlajková loď značky může kráčet o trochu jinou stylistickou cestou než v Evropě, dřívější záběry jen lehce maskovaných prototypů z českých silnic ale prozrazovaly změny ve stejných místech a úprava vnitřní grafiky předních světel byla zcela totožná.

S viditelnějšími modifikacemi je spojena záď. Ta jednak dostane směrová světla hrající stejné divadlo, jaké předvádí modernější modely Audi (tedy postupné rozsvěcování směrem vlevo nebo vpravo). Ve stejném stylu bude vyvedeno i zmiňované SUV, dá se tak předpokládat, že půjde o nový poznávací prvek značky. Stejně pak lze smýšlet také o nápisu Škoda, který na víku zavazadelníku vystřídá tradiční logo značky, a chromované pásky, která oba světlomety propojuje.

Vraťme se ale zpátky k avizovanému triumfu. Tím bude provedení Scout, o kterém se poprvé začalo mluvit již v roce 2015, tedy v době, kdy Superb debutoval. Počítalo se přitom, že značka jej uvede na trh již před třemi lety. Nyní je ale březnový debut této varianty potvrzují naše zdroje, které dále hovoří o podzimním autosalonu ve Frankfurtu coby místě premiéry plug-in hybridního provedení.

Můžeme ovšem jen spekulovat, co přesně dostanou tyto verze pod kapotu. Scout by ale dle všeho měl být k dispozici jen s výkonnějšími agregáty, ze hry by tedy byla nová jedna-pětka TSI. V případě turbodieselů by pak měl zůstat na dvoulitrech. Jak ten benzinový, tak i dieselový přitom lze spřáhnout s pohonem všech kol, který bude stejně jako ochranné plasty u Scoutu samozřejmostí.

Jedna-pětka se pak možná nenastěhuje ani pod kapotu plug-in hybridu, vůz má totiž počítat se stejným ústrojím, jaké bude mít ve vínku Passat GTE. Němci by dle spekulací měli zůstat u původního 1,4litrového čtyřválce, implementace nové pohonné jednotky by na facelift byla příliš nákladná. Elektromotor by však posílení doznat měl, stejně jako máme navzdory WLTP očekávat delší dojezd na elektřinu.

Nic bližšího momentálně dodat nemůžeme, byť je jisté, že modernizace přinese změny také v kabině. Ani v tomto případě ale nepůjde o nic zásadního, vylepšena budou hlavně multimédia a konektivita. Dorazí pak i nové čalounění a dekory, tak jako v rámci exteriéru dojde na obměnu palety barev a designů litých kol. Tím ale vše skončí. Nebýt tedy onoho „skauta“, facelift by profrčel médii pomalu bez povšimnutí. A možná právě to si Škoda po poněkud zpackané modernizaci Octavie přála více než co jiného...


Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 1 - Skoda Superb 2019 facelift China spy foto 01Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 2 - Skoda Superb 2019 facelift China spy foto 02Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 3 - Skoda Superb 2019 facelift China spy foto 03Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 4 - Skoda Superb 2019 facelift China spy foto 04
Modernizovaná Škoda Superb byla aktuálně zcela bez maskování nafocena v Číně. Evropa se pravděpodobně dočká stejně decentních změn, z nichž ty nejviditelnější se dotkly zádi

Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 5 - Skoda Superb Scout 2016 novy render 01Faceliftovaná Škoda Superb nafocena bez špetky maskování, změní se hlavně záď - 6 - Skoda Superb Scout 2016 novy render 02
Kromě liftbacku a kombíku by ovšem měla dorazit i nová varianta, a sice Superb Scout, o kterém se poprvé mluvilo již v roce 2015

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec