Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Fiat 500L Trekking dorazil do Los Angeles, pod kapotou má až 160 koní
28.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová verze Trekking se pod kapotou pyšní motorem z Abarthu 595. Mimo to má bohatší výbavu zahrnující hlasové ovládání, navigaci či 17palcová kola.
Zatímco v České republice je Fiat 500L již starým známým, který má dokonce i své ceny, ve Spojených státech se jedná o naprostého nováčka. Dá se ovšem říci, že z aktuálního (čtěte pozdějšího) představení budou Američané jen profitovat. Crossover, nabízející o 42 procent více místa v interiéru než standardní třídvířko, totiž bude za oceánem vybaven jen přeplňovaným motorem 1,4 MultiAir o výkonu 160 koní. Ten svou službu již odvádí v ostré verzi Abarth 595, díky čemuž je jasné, že Spojené státy se mohou těšit na akceleraci z klidu na stovku pod osm sekund. V ČR vám to přitom s verzemi 0,9 TwinAir, 1,3 MultiJet a 1,4i bude trvat pokaždé více než 10 s.
Snad ještě důležitější než změny v motorovém prostoru je ale vzhled, s jakým se Fiat 500L v Los Angeles prezentuje. Verzi Trekking bychom totiž v příštím roce mohli očekávat i na Starém kontinentu. Od standardu se přitom liší již zvenčí, a to novým předním a zadním nárazníkem, které pro větší dramatičnost obsahují i řadu černých detailů. Nová jsou také 17palcová litá kola či dvoubarevná kombinace laku. Samozřejmě za předpokladu, že nesáhnete po panoramatické střeše, která má nabízet největší prosklení (1,92 m2) v daném segmentu.
Obdobné dvouodstínové téma panuje také v interiéru, kde Fiat 500L Trekking nabízí kombinaci černého a hnědého čalounění. Standardní multimediální systém Chrysleru Uconnect s pětipalcovým dotykovým displejem a hlasovým ovládáním pak bude povýšen na 6,5palcovou verzi, která zahrnuje i navigaci. Mimo to bude možné vybírat mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo dvouspojkovou skříní.
Ceny Fiatu 500L Trekking jsou aktuálně neznámé, do prodeje by ovšem novinka měla dorazit v první polovině příštího roku. Vyrábět se přitom, tak jako standardní verze, bude v továrně Fiatu v srbském Kragujevači.



















Fiat 500L se na nové sadě fotografií představuje v kanárkově žluté. Ve Spojených státech se bude prodávat jen s jedním motorem, a to 1,4litrovým čtyřválcem Turbo o výkonu 160 koní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Range Rover si utahuje z pokusu Číňanů napodobit jeho slavnou reklamu, při kterém tak katastrofálně selhali
včera
„Bugatti pro chudé“ je vážně laciný zabiják, až násobně dražší soupeře v bezprecedentním testu rozcupovalo rozdílem třídy
18.11.2025
Lamborghini konečně začalo vyrábět svůj „levný” hybridní sporťák, podívejte se na něj na montážní lince
17.11.2025
Nejčtenější články
VW zastaví výrobu Golfu, i když prodejně míří ke hvězdám, jednoduše nemá na výběr
23.10.2025
Auto vám mohou „ukrást” přímo před očima a za úsměvu na vaší tváři. Policie rozbila gang, který se takto zmocnil i Ferrari za miliony
23.10.2025
Mercedes a BMW dál překvapují zákazníky. Co píší na cenovky svých nových aut, ohromuje i jejich fanoušky
23.10.2025
GM po půlroční odstávce výroby definitivně zařízl od počátku nesmyslný elektrický model, nikdo ho nekupoval
23.10.2025
Tahle modrá „vodička” je podle BMW spásou spalovacích aut, do tří let má zajistit jejich lepší běh i emise
23.10.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
