Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly

(+ videa) Nejdrsnější Fiat 4x4 převzal geny Jeepu a má se z něj stát reklamní hvězda. Produkci ani v omezené sérii ale raději nečekejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly

10.12.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ videa) Nejdrsnější Fiat 4x4 převzal geny Jeepu a má se z něj stát reklamní hvězda. Produkci ani v omezené sérii ale raději nečekejte.

Nová Panda svými rozměry a neškodným zjevem mezi „monstra“ silnic zrovna nepatří, na druhou stranu když se spojí dostatek odhodlání, prostředky a trochu té technické zdatnosti, i z městského mini se může stát postrach všech aut široko daleko.

K maxi minivozu se mnoho konkrétních informací zatím neobjevilo, ale už je jisté, že za tímto projektem stojí přímo Fiat. Konkrétně mělo auto vzniknout pro potřeby natáčení reklamy na novou Pandu 4x4 s anglickým podtitulem „New Panda, Extremely Panda” a o výrobu se kromě inženýrů Fiatu postaral filmový designér Andrea Faini a společnost Workshop.

Základ konstrukce 3,9 metru vysokého, 3,8 metru dlouhého a 2,5 metru širokého stroje pochází z Jeepu CJ-7 4200 z let 1976 až 1986, což je teď, když Chrysler patří Fiatu, vlastně i legální spojení. Kola údajně pochází z traktoru a mají průměr 1,5 metru a šířku 50 centimetrů.

Bez záruky je zpráva, podle níž je Panda na vysoké noze poháněná 2,5litrovým vznětovým čtyřválcem Isuzu, podle zvuku ve videosnímku přiloženém pod textem je však více než možné, že tomu tak opravdu je. Fiat Panda Monster Truck (jméno takové asi nemá, nám ale připadá vcelku přiléhavě) byla zachycena v Italských Alpách v údolí Aostra, kde se buď natáčelo, testovalo anebo prostě jen blblo, každopádně reklama na novou verzi 4x4 s tímto vozítkem zatím ještě neběží, v televizích se má objevit až začátkem příštího roku.

Bez ohledu na to, kde a jak se s tímto autem setkáme, u dealerů Fiatu jej očekávat nelze. Přitom na adresu této čtyřkolky by těžko někdo mohl říci, že má omezenou prostupnost terénem, tohle auto se přežene klidně i přes přeplněné parkoviště...


Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 1 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 04Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 2 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 05Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 3 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 06Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 4 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 07Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 5 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 01Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 6 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 02Fiat Panda 4x4 Monster Truck: a výtky k prostupnosti terénem rázem utichly - 7 - Fiat Panda 4x4 Monster Truck 03
Základem je starý Jeep a motor z Isuzu, přesto na silnici budí docela respekt

Zdroj: Autoblog.it

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.