Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace

Mopar je obvykle spojován se speciálně vyladěnými stroji Dodge nebo Chrysleru. Teď se ale zajímá už i o Fiaty, jen poněkud jinak, než jsme zvyklí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace

14.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mopar je obvykle spojován se speciálně vyladěnými stroji Dodge nebo Chrysleru. Teď se ale zajímá už i o Fiaty, jen poněkud jinak, než jsme zvyklí.

Divizi Mopar amerického koncernu Chrysler nelze ani náhodou srovnávat s AMG nebo mnichovským oddělením M. Její nabídka je totiž nesrovnatelně širší. Zahrnuje historické i nové modely a z jejich komponentů se dají v podstatě stavět nová zakázková auta. Teď si chce u Moparu pořádně přihřát svou polívčičku také Fiat.

Mopar měl zatím prsty jen v pětistovce, která se už nějaký pátek ve Spojených státech prodává. Teď se zaměřil také na novou Pandu, ovšem poněkud zvláštním způsobem. Však se podívejte.

Fiat právě vypustil novou tiskovou zprávu prezentující příplatkové příslušenství pro Pandu. Je tam asi vše, co může zákazník malého italského auta ke svému životu potřebovat, tedy ozdobné nálepky, různé typy střešních nosičů, gumovou vaničku do zavazadelníku, dětské sedačky, věšák na oblečení, držák na mince, tužky, kapesníčky... Zkrátka je toho hodně, a pokud vás to zajímá, více napoví fotografie.

Řekli byste, že něco z toho pochází od společnosti stavějící tisícikoňové motory HEMI? Je to divné, ale je to tak. Fiat a Mopar navíc podle tvrzení Italů vytvořili dva balíčky - Techno a Flex, každý za 500 euro. První obsahuje navigaci TomTom integrovanou do multimediálního rozhraní Blue&Me, přípojky pro audio a ovládání na volantu. Ve druhém paketu zákazník dostane odkládací schránku umístěnou na zadní straně opěradla sedadla řidiče, jednu z pěti typů dětských sedaček, vyklápěcí stolečky a schránku do zavazadelníku.

Použití známého jména má tedy evidentně ryze marketingový význam - pochybujeme, že by se inženýři Moparu seriozně zabývali řešením dětských sedaček. Ale ať už je to jakkoli, považujeme smysl tohoto spojení za omezený. Nebo si myslíte, že maminky toužící po nové výbavě pro své děcko ovlivní při koupi jméno Mopar? Asi ne.

Protože je zpráva zaručeně čerstvá, Fiat ke své nabídce cirka sedmdesáti nových položek zatím nezveřejnil ceny.


Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 1 - Fiat Panda prislusenstvi 01Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 2 - Fiat Panda prislusenstvi 02Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 3 - Fiat Panda prislusenstvi 03Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 4 - Fiat Panda prislusenstvi 04Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 5 - Fiat Panda prislusenstvi 05Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 6 - Fiat Panda prislusenstvi 06Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 7 - Fiat Panda prislusenstvi 07Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 8 - Fiat Panda prislusenstvi 08Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 9 - Fiat Panda prislusenstvi 09Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 10 - Fiat Panda prislusenstvi 10Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 11 - Fiat Panda prislusenstvi 11Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 12 - Fiat Panda prislusenstvi 12Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 13 - Fiat Panda prislusenstvi 13Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 14 - Fiat Panda prislusenstvi 14Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 15 - Fiat Panda prislusenstvi 15Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 16 - Fiat Panda prislusenstvi 16Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 17 - Fiat Panda prislusenstvi 17Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 18 - Fiat Panda prislusenstvi 18Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 19 - Fiat Panda prislusenstvi 19Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 20 - Fiat Panda prislusenstvi 20Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 21 - Fiat Panda prislusenstvi 21Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 22 - Fiat Panda prislusenstvi 22Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 23 - Fiat Panda prislusenstvi 23Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 24 - Fiat Panda prislusenstvi 24Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 25 - Fiat Panda prislusenstvi 25Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 26 - Fiat Panda prislusenstvi 26Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 27 - Fiat Panda prislusenstvi 27Fiat Panda s pakety od Moparu: HEMI? Ne, jen boxíky nebo navigace - 28 - Fiat Panda prislusenstvi 28
Žádné HEMI, nitro, ani samosvory, Mopar pro Pandu je spíše marketingová udička

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.