Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží

Výrobci běžně balí své prototypy do různě „psychedelicky“ vyhlížejících kamufláží a ta na novém Fordu vypadá na první pohled také tak. Detailní zkoumání ale ukáže, že ve skutečnosti zabíjí dvě mouchy jednou ranou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží

22.8.2019 | Petr Prokopec

Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží

/

Výrobci běžně balí své prototypy do různě „psychedelicky“ vyhlížejících kamufláží a ta na novém Fordu vypadá na první pohled také tak. Detailní zkoumání ale ukáže, že ve skutečnosti zabíjí dvě mouchy jednou ranou.

Ford „Baby Bronco“, jak se novému SUV modrého oválu zatím přezdívá, s největší pravděpodobností zůstane vyhrazen pouze Americe, a tak jsme o něm dosud na našich stránkách neztratili slova. Za jiných okolností bychom a tom nic nezměnili ani s novými špionážními fotkami jeho prototypu, právě na nich nás ale tento vůz zaujal svou neobvyklou kamufláží.

Ford totiž nešel stejnou cestou jako konkurence, jakkoliv karoserii na první pohled zdobí tradiční černobílý mišmaš. Pokud se na vzor podíváte zblízka, zjistíte, že automobilka skrze něj vysílá potenciální klientele vzkaz. Její novinka se hodlá zaměřit na vyznavače aktivního životního stylu, kterým není cizí kempování, turistika, jízda na kole, lyžování, horské túry či jízda na kánoe. Všechny tyto ikonky jsou na kamufláži k vidění, jakkoliv zrovna ta poslední zmíněná připomíná spíše rodiče stojícího nad novorozencem.

Není samozřejmě nikde psáno, že Ford tímto způsobem dosáhne s autem většího úspěchu, než kdyby použil tradiční řešení, je to ale přinejmenším způsob, jak se o to pokusit. Američané sice momentálně kupují SUV více než kdy předtím, ovšem výrobci jich také také na trh chrlí stále větší množství. Některé novinky tak mohou zůstat na okraji zájmu a Ford se raději předem snaží, aby se to „Baby Broncu“ nepřihodilo.

Uvidíme tedy, jak se novinka na trhu prosadí, pro tuto chvíli dodáme další dosud známé, byť zatím nepotvrzené informace. Podle nich budou mít Američané možnost volit mezi 1,5litrovým a dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem, jež nabídnou 180 či 250 koní. Výkon nejspíše bude přenášen již standardně na všechna čtyři kola, a to nejspíše jen skrze automatické převodovky. Na potvrzení však bude třeba několik měsíců vyčkat, slavnostní debut by měl proběhnout na počátku příštího roku.

Na základě dřívějších špionážních snímků novinka dále dostane vzpěry MacPherson vpředu a multi-link vzadu. Standardem zřejmě budou 17palcová litá kola, která jsou u vývojového prototypu obuta do pneumatiky Pirelli Scorpion ATR. To jen potvrzuje zmínku o standardním pohonu všech kol. Do prodeje pak má vůz zamířit pod obchodním označením Bronco Sport.


Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 1 - Ford Baby Bronco 2020 spy maskovani 01Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 2 - Ford Baby Bronco 2020 spy maskovani 02
Ford u svého nového SUV použil velmi neobvyklou a také vtipnou kamufláž...

Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 3 - Ford Baby Bronco 2020 spy foto 02Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 4 - Ford Baby Bronco 2020 spy foto 03Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 5 - Ford Baby Bronco 2020 spy foto 04Ford své nové SUV při testech vtipně maskuje velmi neobvyklou kamufláží - 6 - Ford Baby Bronco 2020 spy foto 05
...díky které vůz možná nyní zaujme více než po samotném odhalení

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše