Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce

Bizarní bývá svět snah velkých firem vytvářet na publikum co nejlepší dojem. Ford tak už podruhé odložil premiéru nového Bronca jen proto, že si neuvědomil, že se v původně plánované datum narodil O.J. Simpson.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce

21.6.2020 | Petr Miler

Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bizarní bývá svět snah velkých firem vytvářet na publikum co nejlepší dojem. Ford tak už podruhé odložil premiéru nového Bronca jen proto, že si neuvědomil, že se v původně plánované datum narodil O.J. Simpson.

Pro Evropana to bude zřejmě absolutně nepochopitelné, z amerického pohledu dává věc o trochu větší smysl. Ale přesto. Ford, který v poslední době není zrovna v nejlepší kondici a rozhodl se zlepšit své hospodaření tím, že bude nabízet prakticky jen SUV a pick-upy, měl letos rozšířit svou nabídku o novou generaci slavného modelu Bronco. Je to potenciální prodejní superhit, stylové SUV v retro-stylu jako stvořené pro dnešní dobu, jenže Američanům se jej ne a nedaří odhalit.

Tedy, neoficiálně už jsme z auta mohli vidět prakticky vše krom interiéru díky rozličným špionážním záběrům z továren automobilky, bez oficiální premiéry ale Ford nemůže pustit vůz do prodeje. Původně jej chtěl odhalit už na jaře, kvůli pandemii koronaviru ale musel celou událost odložit. Před pár dny tak vytáhl nové datum - 9. července - a myslel si, že má vystaráno. Ale ouha.

Krátce po oznámení nového data premiéry novináři vyštrachali, že jde o úplně stejný den, ve který se narodil O.J. Simpson. „A co?” řeknete si možná, právě O.J. Simpson, který se po svých sportovních úspěších ještě více proslavil jako hlavní podezřelý v případě vraždy jeho bývalé manželky Nicole Brown Simpson a jejího partnera Rona Goldmana. A když tehdy ujížděl před policií, jel právě předchozím Fordem Bronco.

Simpson byl sice v trestně-právní rovině shledán nevinným, v pozdějším občansko-právním sporu byl ale uznán vinným a byť do vězení za to pochopitelně nemusel, vyměřené odškodnění pozůstalým jej zruinovalo. A později se dopustil jiné trestné činnosti. Jde tak o velmi kontroverzní osobnost amerických dějin, přičemž jak onen soud, tak předchozí honička byly sledovány desítkami milionů lidí jen v USA. Ford tak byl obviněn z toho, že se na této historii pokouší s premiérou nového Bronca marketingově parazitovat.

Popravdě řečeno tomu nevěříme. Narozeniny O.J. Simpsona nejsou 1. máj nebo Štědrý den a nikoho z Fordu pravděpodobně ani nenapadlo ověřovat, kdy se tento sportovec narodil. Půjde nejspíše o smolnou shodu náhod, na Ford se na každý pád snesla taková vlna kritiky, že před snahu původní datum hájit nakonec premiéru opět odložil.

Názor na to si udělejte sami, Bronco se ale po této události neuvidíme se vším všudy dříve než 13. července. Snad se v ten den nenarodil třeba John Dillinger. Nebo nějaký jiný zločinec, protože každý den se někdo narodil. Na druhou stranu ale asi nikdo další neujížděl před policií před zraky 95 milionů televizních diváků...


Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 1 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 01Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 2 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 02Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 3 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 03Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 4 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 04Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 5 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 05Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 6 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 06Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 7 - Ford Bronco 2021 unik odlozena premiera 07
Premiéru nového Bronca musel Ford už podruhé odložit, auto jsme ale se vším všudy i ve verzi Sport mohli vidět už dříve

Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 8 - Ford Bronco O.J. Simpson 01Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 9 - Ford Bronco O.J. Simpson 02Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 10 - Ford Bronco O.J. Simpson 03Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 11 - Ford Bronco O.J. Simpson 04Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 12 - Ford Bronco O.J. Simpson 05Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 13 - Ford Bronco O.J. Simpson 06Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 14 - Ford Bronco O.J. Simpson 07Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 15 - Ford Bronco O.J. Simpson 08Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 16 - Ford Bronco O.J. Simpson 09Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 17 - Ford Bronco O.J. Simpson 10Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 18 - Ford Bronco O.J. Simpson 11Ford opět odložil premiéru klíčové novinky proto, že se kryla s narozeninami slavného sportovce - 19 - Ford Bronco O.J. Simpson 13
Slavná honička se Simpsonem za volantem předchozího Bronca utvářela dějiny USA

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše