Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Hyundai i40 2015: facelift přistižen, může přinést radikální změnu designu
22.8.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Kombík z Koreje dostane asi o dost modernější kabát. Pod kapotou či uvnitř ale mají přijít jen lehké změny.
Korejská automobilka zejména v českých luzích nezaujala v poslední době ani tak novým modelem, jakožto spíše zvláštní statistikou týkající se prodejů. Tuto podivnost kráse ale pro dnešek ponechme stranou a místo toho se podívejme na modernizaci jejího portfolia. V tomto směru zmiňujeme velmi často novou generaci Hyundai i20, mimo ni se ovšem Korejci chystají také na facelift modelu i40. Ten byl jakožto kombi představen již v roce 2011 (sedan dorazil o pár měsíců později), pročež už má na změnu nějakého toho detailu nárok, minimálně na korejské poměry
Aktuálně jsme přitom velmi zvědavi, co na nás automobilka chystá. Původně jsme totiž očekávali jen novou čelní masku, která by odpovídala současnému stylu Fluidic Sculpture 2.0. To ostatně jen potvrzovaly první špionážní fotky, na nichž měl kombík zakamuflovanou pouze přední část. Nyní tu ovšem máme pár snímků, které do ochranné fólie halí kompletně celý vůz. Je tak vlastně otázkou, zda se pod povrchem skutečně skrývá Hyundai i40, tvar zadních světel a především zadního okna tomu však napovídá.
Je tedy možné, že původně se jednalo pouze o rané prototypy a změn nakonec bude mnohem více, než jsme počítali. Stejně tak ale Korejci mohou pouze mlžit. Není přitom ani jisté, že výsledek spatříme vysloveně brzy, ačkoliv v tomto směru připadá do úvahy i pařížský autosalon. Vůbec bychom se ale nedivili, kdyby automobilka nakonec ve městě nad Seinou ukázala pouze zmiňovaný hatchback a kombíku dopřála pár minut slávy navíc samostatnou premiérou někdy v průběhu podzimu.
Ve hře však nakonec může být i Ženeva 2015, neboť Korejci původně naznačovali, že Hyundai i40 bude stejně jako i30 definovat sedmiletý životní cyklus. Příští rok na jaře by přitom uplynula přesně polovina, čímž by původní plány a cíle byly splněny. Možností je tedy opravdu mnoho, s ohledem na Ženevu by přitom značka měla na radikální změnu exteriéru dostatek času. V případě interiéru a motorového prostoru však již počítáme pouze s velmi malou (pokud vůbec) evolucí.



Faceliftované Hyundai i40 dostalo pořádnou kamufláž. Představení se přitom můžeme dočkat již v Paříži nebo až v Ženevě
Zdroj: Auto Plus
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Ford přiznal, že jeho elektrická divize bude prodělávat miliardy ještě roky, šéf značky tak radši jde „plácat hambáče”
15.2.2026
Tisícikoňový supersedan Bugatti byl vážně hotový, koncept je dodnes funkční do posledního detailu. Přesto do výroby nešel
15.2.2026
Číňané odhalili brutálně působící napodobeninu Rolls-Roycu, s až 1 400 koňmi potrápí spíš ostrá BMW a Mercedesy
15.2.2026
Muž záhy po koupi luxusní ojetiny poznal, proč jsou tyto vozy tak levné. První servis ne až tak starého auta stál víc než vůz sám
16.2.2026
Norský test reálného dojezdu elektromobilů ukázal masivní dopad chladného počasí na jejich použitelnost v zimě
16.2.2026
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 03.16. 16:08 - Brus
- Volvo 03.16. 14:39 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.16. 14:08 - pavproch
- Detektory policejních radarů 03.16. 13:47 - pavproch
- Hyundai a vše kolem nich! 03.16. 11:56 - jerry
- Vytvořil jsem appku pro evidenci nákladů na auto – Carlytic 03.16. 08:40 - Carlytic
- Pneu koutek 03.15. 15:52 - pavproch
- Opel obecně 03.15. 15:11 - Stepan
