Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem

Korejská novinka přijde s novou maskou a zřejmě diodovými světlomety. Pod kapotou hodlá i nadále sázet na čtyřválcovou strategii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem

18.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem

/

Korejská novinka přijde s novou maskou a zřejmě diodovými světlomety. Pod kapotou hodlá i nadále sázet na čtyřválcovou strategii.

Na první pohled by se mohlo zdát, že novinky týkající se již sedmé generace Hyundai Sonata nejsou pro Evropany důležité. Přeci jen, vůz s tímto názvem korejská automobilka přestala na Starém kontinentu prodávat v roce 2008 a po změně názvosloví můžeme v showroomech sáhnout jen po sedanu či kombíku s názvem i40. Ten je přitom spíše vzdáleným příbuzným americké Sonaty než jejím identickým klonem - oba vozy se od sebe liší délkou, šířkou i rozvorem.

Na druhou stranu je ovšem nutno říci, že platforma je společná, stejně jako řada technických komponentů pod kapotou. Dá se tedy předpokládat, že změny představené na zaoceánském modelu můžeme v řádu měsíců očekávat také v Evropě. To u nového Hyundai i40 představuje horizont jednoho roku, neboť nová Sonata má být podle šéfa americké divize značky představena v dubnu 2014 na autosalonu v New Yorku.

Podle dosavadních informací máme u nového sedanu očekávat stejně dospělejší designový směr, s jakým se hodlá v lednu v Detroitu prezentovat Hyundai Genesis. Jistotou je tedy výraznější a více vzpřímená čelní maska, kterou doplní menší světlomety. Ty přitom dost možná již sáhnou (alespoň u vyšších výbav) po plnohodnotných LEDkách, zatímco zadní diody jsou stoprocentní záležitostí.

Pod kapotou nová Sonata opětovně vsadí na strategii čtyř válců doplněných turbodmychadlem. Výkon nového 1,6litrového motoru je přitom otázkou, dvoulitr Theta Turbo by ale měl nadále pokračovat se silou 277 koní. Počítat pak můžeme i s hybridní verzí, o jejím výkonu či spotřebě ale raději nebudeme spekulovat. Zatím není jisté, zda si ponechá atmosférický 2,4litrový čtyřválec, který v rámci standardní nabídky končí.

Více budeme samozřejmě vědět blíže k datu premiéry. Hyundai přitom doufá, že až do zahájení prodeje se severoamerickým dealerům podaří zachovat nezvykle nízkou rezervu skladových vozů. Při odstavení výroby má totiž značka k dispozici zásobu na 42 dní, což je nižší údaj než u konkurence. Pro nás pak bude zásadní, jak se evoluce promítne do evropské verze a kdy jí vůbec spatříme.


Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 1 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 01Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 2 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 02Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 3 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 03Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 4 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 04Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 5 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 05Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 6 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 06Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 7 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 07Hyundai Sonata 2015: nová generace se ukáže v New Yorku, se zcela novým designem - 8 - Hyundai Sonata 2015 spy foto 08
Hyundai Sonata shodí maskovací fólie v dubnu na autosalonu v New Yorku. Přídí má přitom dominovat nová maska a světlomety, které mají kopírovat styl představený sedanem Genesis

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše