Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč

Za takové peníze u nás dnes nekoupíte prakticky žádné nové auto, natož abyste mohli pomýšlet na cokoli rodinného. Indická automobilka ale právě takový vůz odhalila v novém a z našeho pohledu působí jako malý zázrak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč

16.7.2021 | Petr Prokopec

Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč

/

Foto: Mahindra

Za takové peníze u nás dnes nekoupíte prakticky žádné nové auto, natož abyste mohli pomýšlet na cokoli rodinného. Indická automobilka ale právě takový vůz odhalila v novém a z našeho pohledu působí jako malý zázrak.

Indický koncern Mahindra & Mahindra u nás není až tak znám jako třeba konkurenční Tata Motors. Dáno je to tím, že se specializuje především na domácí trh, jeho zásah však začíná být po řadě akvizic celosvětový. V roce 2011 totiž převzala korejský SsangYong, o tři léta později francouzskou divizi Peugeot Motorcycles a o další rok později italskou společnost Pininfarina. Mimo to pod ní spadá i česká Jawa či některé turecké společnosti zaměřené na výrobu traktorů a zemědělské techniky.

My si ale dnes na tuto značku nehodláme posvítit v souvislosti s odkoupením další známé firmy, místo toho bude řeč o její vlastní novince. Mahindra totiž představila nové SUV Bolero Neo, které je faceliftem dosavadního modelu TUV300. Změna v názvu má přitom reflektovat zásadní krok, který byl v rámci modernizace učiněn - novinka se totiž na trhu posunula o poznání výše. Na naše poměry se však cenově drží při zemi níže, než činí její světlá výška (160 milimetrů).

Než se ovšem dostaneme k finanční politice, zmíníme, co Indové za dané peníze nabízí. Bolero Neo je totiž malý zázrak i na druhý pohled, a to technologický. Na délku měří 3,99 metru, což má své opodstatnění - v případě méně než čtyřmetrové délky jsou auta na indickém trhu zatíženy nižší daňovou sazbou. Ač je tak ovšem Bolero Neo kratší než Škoda Fabia, nabízí až sedm míst pro cestujících. Či 384 litrů v zavazadelníku při obsazených dvou řadách.

Na druhé straně vozu, tedy pod kapotou, pak máme novinku, a to 1,5litrový tříválcový turbodiesel, jenž dosavadní 2,2litrovou jednotku. Navzdory downsizingu ovšem výkon narostl, a to na rovných 100 koní. K mání je nicméně již jen pětistupňový manuál, zatímco dříve bylo možné sáhnout i po robotizované převodovce. Ta přitom přenášela 82 koní, zatímco se třemi pedály a „fofrklackem“ bylo dříve spojeno 85 koní.

Pohonná jednotka přitom má být nejen rychlejší, ale také úspornější, o což se mimo jiné stará systém start-stop. Veškerý výkon přitom míří na zadní kola, což je pro našince poněkud neobvyklé. Mahindra přitom za příplatek nabízí i mechanickou uzávěru diferenciálu, aby tak umocnila terénní schopnosti. V rámci faceliftu pak byl i přepracován podvozek, který počítá s vinutými pružinami, stabilizátory či multi-linkem vzadu.

Nové jsou ovšem i čelní partie vozu, a to jak světlomety, tak čelní maska i nárazník. Se stejnou péčí pak má být spojena i verze Bolero Neo Plus, která vzejde z dosavadního modelu TUV300 Plus. Jde přitom o prodlouženou verzi, která dosahuje 4,4metrové délky a počítá dokonce až s devíti místy k sezení. Ta ovšem rozhodně nebude startovat na pouhých 848 tisících rupiích (cca 246 tisíc korun), za které je k mání základní model. Ten je vzhledem k tomu, co vše nabízí, skutečně kouzelně laciný.


Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 1 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 01Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 2 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 02Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 3 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 03Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 4 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 04Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 5 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 05
Indické SUV Mahidra Bolero Neo se dočkalo faceliftu, který mu nadělil jak výkonnější a efektivnější diesel, tak i přepracované čelní partie. Foto: Mahindra

Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 6 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 06Automobilka prodává rodinný zázrak, dieselové SUV pro sedm jen za 246 tisíc Kč - 7 - Mahindra Bolero Neo 2021 prvni sada 07
Změněn pak ostatně byl i název, až dosud byl totiž vůz k mání jako TUV300. Foto: Mahindra

Zdroj: Mahindra

Petr Prokopec