Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec

(+ živé foto) Infiniti v Paříži odhalilo speciální edici svého SUV QX70. Tmavý chrom či černá kola platí a v evropské nabídce zůstane i pětilitrová V8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec

3.10.2014 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Infiniti v Paříži odhalilo speciální edici svého SUV QX70. Tmavý chrom či černá kola platí a v evropské nabídce zůstane i pětilitrová V8.

Nedávná ochutnávka nové speciální edice Infiniti QX70, nazvané S Design, vůz ukázala jen v několika detailech, neměli jsme možnosti si jej prohlédnout celý. Jak bylo avizováno, představil se na pařížském autosalonu, takže se na něj můžeme lépe podívat. A třebaže na stánku luxusní odnože Nissanu na sebe největší pozornost strhává koncept Q80 Inspiration, přehlédnout novinky pro designově velmi specifické SUV by byla chyba.

Paket S Design bude založen na nejvyšší výbavové variantě S Premium. Jak jsme psali již dříve, exteriérové změny budou zejména v chromu - ten bude zatmavený od přední masky přes rámečky mlhovek a postranní výdechy až po rámeček zadní registrační značky. Zatmavená budou také světla. Stále platí i šedý lak, to jen nasvícení na autosalonu je fialové, patrně aby ladilo s prošíváním v interiéru.

To dostane fialovou, přesněji nachovou barvu a kromě sedaček se objeví také na středové loketní opěrce, výplních dveří nebo volantu. Palubní deska a výplně dveří také dostanou černě lakované obložení. To vše má akcentovat luxusní pojetí vozu, které dokresluje i plná výbava. Stupeň S Premium obsahuje například aktivní tlumiče, aktivního hlídače jízdních pruhů, kamery a čidla okolo celého vozu nebo adaptivní tempomat. Dost možná tak i QX70 má „skoro-autopilot” podobně jako Q50, jen to nikde není oficiálně psáno.

Oproti předchozím zprávám bude pod kapotu možno si nechat namontovat pětilitrový atmosférický osmiválec jako doposud, tento motor Infiniti stahuje z nabídky pouze ve Spojených státech. Čekali bychom spíše, že to bude naopak, ale dostupné informace hovoří takto. I konfigurátor na českém webu Infiniti tento motor nabízí, a to od 1,79 milionu korun a pouze s plnou výbavou S Premium. Osmiválec nabídne 390 koní, 500 Nm a zrychlení na stovku za 5,8 vteřiny. Dalšími možnostmi jsou menší 3,7litrový šestiválec, který na kola pošle 320 koní a 360 Nm. Pro příznivce dieselů tu je naftový třílitr o 238 koních a 550 Nm.

Infiniti QX70 S Design by mělo být v západní Evropě k objednání již během několika příštích dnů. Zda se sem bude počítat i Česká republika, zatím není známo, například s Německem se ale počítat dá. Očekávejte také o něco vyšší cenu, reflektující vzhledové úpravy.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Paříže.


Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 1 - 2015 infiniti qx70 s design pariz zive 01Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 2 - 2015 infiniti qx70 s design pariz zive 02Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 3 - 2015 infiniti qx70 s design pariz zive 03
Infiniti QX70 S Design přijelo do Paříže, fialové je kromě žárovky nad ním i prošívání v interiéru

Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 4 - infiniti qx70s design teaser 01Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 5 - infiniti qx70s design teaser 02Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 6 - infiniti qx70s design teaser 03Infiniti QX70 S Design: luxusní edice se ukázala celá, dostane i osmiválec - 7 - infiniti qx70s design teaser 04
Detaily jsme si mohli prohlédnout již při zářijovém poodhalení

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše