Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h

S fantastickou kombinací vlastností přichází na trh zásadní nový model britské automobilky Bentley. Je extrémně výkonný, rychlý, stylový a ke všemu je nový Flying Spur neobyčejně luxusní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h

28.1.2020 | Mirek Mazal

Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S fantastickou kombinací vlastností přichází na trh zásadní nový model britské automobilky Bentley. Je extrémně výkonný, rychlý, stylový a ke všemu je nový Flying Spur neobyčejně luxusní.

Flying Spur je novou vlajkovou lodí automobilky Bentley. Ve své třetí generaci debutoval sice už loni v červnu, trvalo ale až do přelomu roku, než se konečně vydal na cestu k zákazníkům. Limuzína v pravém smyslu slova vznikla na základech zcela nové platformy, a tak posádku nadnáší vzduchový podvozek s řízením zadních kol. Vůči předchůdci došlo na protažení rozvoru o 130 milimetrů, aby se do prvotřídního interiéru vešly všechny komfortní prvky.

Nový nejrychlejší sedan planety konečně dovolil pořádně prozkoumat podstatu své kabiny. Jako v luxusním pokoji se bude cítit i řidič rozptylovaný jen volantem a pedály. Vnitřní podobu zhotovují pracovníci ručně podle zadání váženého zákazníka. Manuálně kompletovaný prostor pro cestující tvoří dohromady jednu z nejluxusnějších automobilových kabin na světě, přitom je současně jednou z těch nejrychlejších.

Odvážné superlativy jsou podložené ruční úpravou 350 jedinečných kusů kůže zdobených 60 zakázkovými komponenty pomocí prošívání více než třemi kilometry nití. Výsledek je ukázka umu 141 řemeslníků značky Bentley. Každý dělník musí projít minimálně pětiměsíčním tréninkem pod vedením mistrů znalých standardů britské automobilky.

Kůže uvnitř opulentního křižníku pocházejí z plemen severoevropských býků, vytříděný materiál je přitom vedlejším produktem masného průmyslu. Mírnější klimatické zóny na severu zajišťují menší množství škodlivých parazitů, přírodní pokrývka zůstává čistá, a hlavně kvalitativně trvalá. Budoucí majitelé si mohou vybírat ze 14 barev sladěných s paletou 23 verzí kontrastních nití.

Dominantní volant je absolutorium čalouníků, jen na jeho dokonalé zpracování padne pět metrů nitě, která je přesně vedena přes 352 připravených otvorů, aby vzniklo 168 křížových stehů. Čtyřramenné kormidlo silniční jachty je šité na míru tři a půl hodiny jedním člověkem. Naprogramovaný stroj by prý nedokázal zaručit neobvyklou kvalitu.

Technika zasahuje jen v podobě šicích strojů - útulný kokpit Bentley jich zapojí rovnou pět v závislosti na potřebném šití a zvoleném materiálu. Například stehy kolem airbagu jsou jemně aplikovány tenčím vláknem, aby vzduchovému pytli nic nebránilo v okamžitém rozletu.

Čtyři sedadla pasažérů vyžadují celkem půl dne profesionální kompletace. Na přání krejčí a švadleny ručně zdobí opěrky hlavy křídly s písmenem B v kulatém prstenci. Tradiční symbol továrny v Crewe se skládá z celkového počtu 5 103 jedinečných stehů. Kontrastní doplněk vyniká i vedle dosud nepoužívaného trojrozměrného šití s diamantovým křížením po vzoru designového konceptu Bentley EXP 10 Speed 6.


Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 1 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 01Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 2 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 02Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 3 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 03Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 4 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 04Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 5 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 05Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 6 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 06Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 7 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 07Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 8 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 08Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 9 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 09Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 10 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 10Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 11 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 11Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 12 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 12Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 13 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 13Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 14 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 14Interiér nejrychlejšího sedanu světa je ručně šitý luxus jedoucí až 333 km/h - 15 - Bentley Flying Spur 2019 interier prvni 15
Bentley Flying Spur míří mezi nejvyšší automobilovou elitu, interiér tomu odpovídá

Zdroj: Bentley

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.