Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných

Jaguar do Pekingu přiveze vůbec nejluxusnější a nejdražší sedan, který kdy vyrobil. Říká mu XJ Ultimate a nabídne vskutku jedinečný přepych.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných

21.4.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jaguar do Pekingu přiveze vůbec nejluxusnější a nejdražší sedan, který kdy vyrobil. Říká mu XJ Ultimate a nabídne vskutku jedinečný přepych.

Pokud vám slůvko Ultimate ve spojení s vozy koncernu Jaguar Land Rover něco připomíná, jste na velmi správné stopě. Loni totiž automobilka vypustila na trh Range Rover Autobiography Ultimate Edition, který se stal nejdražším Land Roverem všech dob. I přes až nehoráznou cenovku ve výši 125 tisíc liber (tedy bezmála 4 miliony Kč) byla celá tato edice rozprodána ještě před koncem roku. Na tento úspěch se nyní britský výrobce rozhodl navázat podobně laděným modelem XJ Ultimate.

K dispozici zatím máme jen omezené penzum informací, podle nich a také z přiložených snímků je zřejmé, že specifika tohoto provedení se soustředí hlavně na prostor pro cestující vzadu. Ti primárně těží z místa daného prodlouženým provedením XJ, ve kterém si mohou hovět na dvou samostatných, plně polohovatelných sedadlech. K dispozici mají i sklápěcí hliníkový stolek a prostor pro servírování šampaňského z prý až dvou chlazených láhví.

Pokud už se pánům či dámám vzadu zají konzumace Moëtu, mohou použít také integrovaný iPad nebo vlastních televizních obrazovek či zvukové reprodukce do dvojice bezdrátových sluchátek.

Aby se úpravy nesoustředily jen na tento prostor, dostal vůz také komfortnější odpružení a pár drobných modifikací zevnějšku, to aby okolí vědělo, s čím má na silnici tu čest. Pod kapotu si budete moci zvolit alternativně buď kompresorem přeplňovaný pětilitrový V8, dieselový 3,0 V6 nebo i znovu kompresorem přeplňovaný benzinový třílitr, který se v nabídce modelu XJ objevuje zcela nově. Jde o stejný agregát, jenž se má v budoucnu objevit pod kapotou sportovního F-Type a XJ bude dodávat 340 nebo 380 koní výkonu dle zvoleného provedení.

Zda bude produkce XJ Ultimate nějak omezena, to zatím nevíme, stejně jako neznáme jeho cenu. Podle dostupných informací by se ale měla blížit té, která svítila v ceníku Range Roveru Ultimate, tedy až ke 125 000 liber aneb přibližně 3,8 milionu Kč.


Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 1 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 01Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 2 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 02Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 3 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 03Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 4 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 04Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 5 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 05Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 6 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 06Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 7 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 07Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 8 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 08Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 9 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 09Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 10 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 10Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 11 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 11Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 12 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 12Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 13 - Jaguar XJ Ultimate 05Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 14 - Jaguar XJ Ultimate 06Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 15 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 13Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 16 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 14Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 17 - Jaguar XJ Ultimate 01Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 18 - Jaguar XJ Ultimate 02Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 19 - Jaguar XJ Ultimate 03Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 20 - Jaguar XJ Ultimate 04Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 21 - Jaguar XJ Ultimate 07Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 22 - Jaguar XJ Ultimate 08Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 23 - Jaguar XJ Ultimate 09Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 24 - Jaguar XJ Ultimate 10Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 25 - Jaguar XJ Ultimate 11Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 26 - Jaguar XJ Ultimate 12Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 27 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 15Jaguar XJ Ultimate: pro nejnáročnější z náročných - 28 - Jaguar XJ Ultimate dalsi 16
Toto je vůbec nejluxusnější a nejdražší sedan Jaguaru v historii

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše