Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají

Ne snad, že by na první pohled vypadalo skromně či nenápadně, přinejmenším schopnost odolat střelbě či granátům byste mu ale nehádali. Své brnění skrývá pod spíše opulentním karbonovým tělem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají

16.3.2020 | Mirek Mazal

Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ne snad, že by na první pohled vypadalo skromně či nenápadně, přinejmenším schopnost odolat střelbě či granátům byste mu ale nehádali. Své brnění skrývá pod spíše opulentním karbonovým tělem.

Německou firmu Mansory zřejmě není třeba dlouze představovat. Stačí se podívat na šílenosti založené na Bentley Bentayga, Lamborghini Aventador Roadster nebo Bugatti Veyron a hned víte, že máte co do činění se spolkem extravagantních úpravců.

Výstřednost, která je Mansory tak vlastní, se otiskla také do opevněné krabice připravené zvládat všechny myslitelné situace. Uvedený Mercedes-AMG G63 Mansory si do parády vzala nová divize obalující klasické modely neprůstřelným brněním, a vznikl tak úplně první pancéřovaný typ nesoucí jméno zakladatele značky Kouroshe Mansoryho.

Hranaté SUV ctí tunerské tradice opulentním vybavením uvnitř i drsným vzhledem venku, tentokrát však nehrají hlavní roli velká kola, dunivé výfuky, nebo světlé kožené sedačky, prim zaujímá forma tak zvaného „neviditelného brnění“. Novinka má očividně skrývat speciální ochranné schopnosti nejvyšší specifikace Géčka.

Dostupné jsou dva stupně odolnosti, první funguje v plném souladu s nižším standardem VPAM4 disponujícím lehkým pancířem. Odolnější specifikace VPAM7 nabízí bezpečí před útokem ručním granátem, improvizovaným výbušným zařízením, krátkou i dlouhou zbraní až do ráže 7,62 x 51 mm.

Hlavní doménou německé firmy je ukrytí důležitých výztuh před zraky cestujících, měla by zůstat zachována maximální použitelnost luxusního automobilu. Bez ohledu na úroveň ochrany přichází Mansory s kompletním balíčkem svých typických doplňků včetně rozšířeného bodykitu, karoserie pokryté přiznaným karbonem, vyboulené kapoty, předního rámu a osvětlení LED s výstražnými majáky.

Uvnitř je dle očekávání použita nejjemnější kůže protkaná křížovým vzorem na místech, kam nebylo vhodné dosadit další nálož uhlíkových vláken. Pestrobarevný kokpit vrcholného provedení zdobí vesmírná obloha oseta barevnými hvězdami, za zmínku stojí i prošívané koberečky sladěné s palubní deskou.

Vzhledem ke zvýšené hmotnosti celého kolosu bylo nutné navýšit výkon sériově zdatného motoru. Čtyřlitrový osmiválec twin-turbo posílil v první fázi na 515 kW (700 koní) a 950 Nm, druhá etapa tuningu může slibuje až 588 kW (800 koní) a 1 050 Nm točivého momentu pro nejnáročnější klientelu. Kolik tohle dílo stojí, Mansory neuvádí, čekejme ale řádově desítky milionů korun.


Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 1 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 01Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 2 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 02Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 3 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 03Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 4 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 04Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 5 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 05Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 6 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 06Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 7 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 07Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 8 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 08Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 9 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 09Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 10 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 10Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 11 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 11Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 12 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 12Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 13 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 13
Mercedes-AMG G63 Mansory je první pancéřovaný stroj výstředního úpravce

Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 14 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 14Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 15 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 15Jedno z nejdrsnějších a nejsilnějších neprůstřelných aut světa své schopnosti tají - 16 - Mercedes AMG G63 Mansory 2020 16
Opevnění je skryto pod karbonovou karoserií

Zdroj: Mansory

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše