Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler

Chcete-li poctivé auto do terénu, na mnoho lepších možnosti než Jeep Wrangler na trhu nenarazíte. Jeho nová generace už není tajemstvím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler

1.11.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chcete-li poctivé auto do terénu, na mnoho lepších možnosti než Jeep Wrangler na trhu nenarazíte. Jeho nová generace už není tajemstvím.

Uplynul již více než rok od chvíle, kdy jsme spatřili první obrázky nového Jeepu Wrangler. S jejich únikem online neměla automobilka nic společného, ta se chystá na slavnostní debut až letos, a to na autosalonu v Los Angeles. Již nyní tu ale máme lákadlo v podobě prvních pořádných oficiálních fotek, krom nich se ovšem Jeep překvapivě nerozpovídal ani tak o samotném voze, jakožto spíše o doplňcích divize Mopar, které bude mít nový Wrangler k dispozici.

Nejprve ovšem zůstaneme u nové generace, která má být dle oficiálního prohlášení nabízena „v bezpočtu kombinací různých dveří, střech a čelních oken“. Jak je patrné z uvolněných fotek, opět bude v prodeji jak dvou- tak čtyřdveřová varianta a zvolit půjde pevnou nebo plátěnou střechou. Také je v plánu Wrangler pick-up, na jeho příchod si ale prý ještě pár let počkáme.

Samotný vzhled je ryze evoluční, přičemž zachovány byly i ty nejdůležitější finesy. Čelní okno se tedy dá nadále sklopit na kapotu motoru, dveře lze pro změnu zcela odmontovat. Zajímavý je pak pohled na ochranné oblouky, které již nezasahují až na okraj karoserie - důvod pro toto opatření je momentálně neznámý, nicméně spojitost bezesporu bude mít se střechou i s navýšením bezpečnosti.

Po stránce technické Jeep zatím nebyl příliš sdílný, zmíněny byly pouze „vylepšené a úsporné pohonné jednotky“. Co si pod tím představit, není jisté, nicméně spekulace zmiňují příchod hlavně přeplňovaných čtyřválců. Dorazit s nimi má i turbodiesel, stejně jako se mluví o evoluční verzi 3,6litrového šestiválce, který by krom manuálu měl dorazit i ve spojení s osmistupňovým automatem.

Tím jsou dostupné informace víceméně u konce, o evoluční verzi systému pohonu všech kol nejspíše nemá smysl ani mluvit. Přesunout se tedy můžeme k oněm doplňkům Mopar, které Jeep odprezentoval na právě probíhající tuningové show SEMA. Vývoj více než 200 komponentů měl vzít přes 100 tisíc hodin u rýsovacích prken i při testech v terénu.

K dispozici přitom bude prakticky vše, co byste od off-roadové klasiky očekávali. Tedy různé světelné rampy (využívající technologii LED), háky, úchyty a nosiče na kola, lyže či snowboardy, navijáky, ochranné prvky nárazníků a karoserie či selekce různých litých kol. Stran toho Jeep nabídne i přizvednutí podvozku a rozšíření blatníků, aby mohly být namontovány 37palcové off-roadové pneumatiky.

S modifikacemi lze počítat také v interiéru, který bude možné osadit třeba speciální ochrannou palubních displejů nebo různými výklopnými stolky. Zmínit pak lze i různé grafické polepy. Možností individualizace je tedy nepřeberně, přičemž všechny prvky budou k dispozici již od zahájení prodeje nového Jeepu Wrangler, které je plánováno na příští rok.


Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 1 - Jeep Wrangler 2018 novy prvni 01Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 2 - Jeep Wrangler 2018 novy prvni 02Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 3 - Jeep Wrangler 2018 novy prvni 03
Nový Jeep Wrangler se zatím příliš nepředvedl...

Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 4 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 04Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 5 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 05Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 6 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 06Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 7 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 07Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 8 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 08Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 9 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 09Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 10 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 10Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 11 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 11Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 12 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 12Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 13 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 13Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 14 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 14Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 15 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 15Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 16 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 16Jeep poprvé ukázal další generaci legendy mezí off-roady. Toto je nový Wrangler - 17 - Jeep Wrangler 2018 prvni oficialni foto 17
...daleko více bylo odhaleno příslušenství od Moparu

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše