Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Karma Revero: znovuzrozený Fisker bude odhalen v létě, s komponenty BMW
28.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Hybridní sedan s „pravdivým“ názvem nabídne pod originální karoserií nové elektrické systémy či baterie. Pochlubí se také lepším dobíjením.
Automobilka Fisker sice měla nakročeno k úspěchu, nicméně její sny se rozplynuly na začátku cesty. Po slibném rozjezdu následoval bankrot a odchod jejího zakladatele, dánského designéra Henrika Fiskera. Ten chvíli působil na volné noze, než nedávno zakotvil u nově založené značky VLF Automotive, kde jeho hlavním úkolem bude přepracování modelu Karma. Hybridní ústrojí však nahradí starý dobrý americký osmiválec.
My se ovšem dnes budeme zabývat původní automobilkou, která byla v roce 2014 odkoupena čínským gigantem Wanxiang. Od té doby jsme se dočkali přejmenování na Karma Automotive a dalších slibů o zářné budoucnosti. Je přitom otázkou, zda nyní dojde k jejich naplnění, to nám ale teprve ukážou další měsíce a roky. Momentálně tak můžeme zmínit, že firma chystá odhalení přepracovaného hybridního sedanu, který nově ponese název Revero.
Dané označení je odvozeno z latiny a poukazovat má na „pravdu“. Marketingový šéf značky Jim Taylor prozradil, že vůz dostane celou řadu komponentů ze skladů automobilky BMW, se kterou Karma uzavřela loni dohodu. Vylepšení se tak mají dočkat elektronické systémy, veškeré rozvody, dobíjení i baterie. Na první pohled ovšem tyto změny nemají být patrné, neboť vzhled sedanu má být věrný originálu.
K výraznějšímu přepracování podle Taylora nedošlo kvůli zahájení výroby, neboť takto mohou být objednávky přijímány ještě letos. Ke slavnostnímu odhalení by přitom mělo dojít někdy v červenci nebo srpnu, přesné datum však zatím nepadlo. „Jsme totiž ohledně slibů velmi opatrní, neboť v automobilovém průmyslu se stále něco děje. Pokud přitom výrobce selže a vůz nedoručí včas, riskuje ztrátu kredibility.“
Aktuálně je tedy jisté jen tolik, že Karma Revero bude k mání od druhé poloviny letošního roku. Zatím však nepadlo rozhodnutí, zda prodej bude probíhat napřímo jako u Tesly či skrze dealery. O výrobu se pak postará nová továrna v kalifornském Moreno Valley, která již disponuje všemi nástroji, vybavením a linkami, jenž byly loni odeslány z původní finské lokace.







Fisker Karma se letos v létě dočká znovuzrození jako Karma Revero. Jeho vzhled se nezmění, technika ano
Zdroj: The Wall Street Journal
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Možná nejlepší fotbalový obránce světa ukázal své nové auto, zářit v něm bude míle na všechny strany
včeraČínské Porsche za cenu Škody na ulici zavalil rozjetý náklaďák, auto přesto zůstalo dál funkční
16.5.2025Nechvalně proslulý silniční pirát znovu udeřil, po 7 letech se ve Švýcarsku znovu prohnal před radarem skoro dvojnásobnou rychlostí
15.5.2025
Nejnovější články
Šéfové velkých automobilek překvapivě vzkazují do Bruselu: Buďte jako Trump
před 59 minutamiČínská novinka působí jako sportovní sedan Lamborghini, i s 500 koňmi má ale stát jako Octavie 1,5 TSI
včeraModerní Ferrari skutečně stíhá nezájem, majitelé se musí při prodeji smiřovat s mnohamilionovými ztrátami
včeraTato dáma to jako jedna z mála dokáže vytmavit evropským papalášům za to, co tu provádí s automobilovým průmyslem
včeraMožná nejlepší fotbalový obránce světa ukázal své nové auto, zářit v něm bude míle na všechny strany
včera
Živá témata na fóru
- Dříve M135i, nyní ///M2 05.17. 19:29 - Vrooom
- Hybridní pohon Dacia - přímovstřik spolehlivost 05.17. 16:49 - Vincente DePalito
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.16. 18:57 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 05.16. 14:48 - pavproch
- Onboard videa 05.15. 15:13 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 05.15. 14:53 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 05.15. 08:04 - spooon
- Detektory policejních radarů 05.14. 18:23 - řidičBOB