Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo

Korejci představí v Paříží přepracované SUV Sorento, které kromě jiných nárazníků a masky dostane nově naladěný podvozek a úspornější motory.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo

18.6.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korejci představí v Paříží přepracované SUV Sorento, které kromě jiných nárazníků a masky dostane nově naladěný podvozek a úspornější motory.

Kia Sorento má za sebou facelift. To už víme. Víme také to, že modernizace evropského modelu vypadá ve srovnání s americkým provedením trochu jinak. Potvrzují to už i oficiální fotografie, které vám můžeme představit. Vůz ale doprovázení poněkud rozporuplné informace, které rozlouskne asi jen podrobná tisková zpráva automobilky. O co jde?

Zdroje britského magazínu Autocar jsou obvykle spolehlivé a časem se většinou potvrzují, jejich sdělení k novému Sorentu ale vypadá podezřelé. Tvrdí, že modernizované SUV bylo „kompletně přepracováno, stojí na nové platformě a jeho hmotnost se snížila o 100 kg“.

Ačkoli nechceme tvrzení kolegů zpochybňovat bez důkazů, podle fotek se o nový automobil nejedná. Navíc provádět takto radikální krok po třech letech od představení a doprovodit jej pouze výměnou nárazníků a úpravou masky či světel, se zdá být přinejmenším velmi nestandardní.

Další britské médium Auto Express se na svých internetových stránkách vyjádřilo k Sorentu opatrněji. Tvrdí, že „novinka dostala vypiplanější podvozek, čistější/úspornější motory, LED a devatenáctky“, ale zmínka o nové platformě chybí. Ve stejném duchu se vyjadřují i další a i podle vzhledu bychom se přikláněli spíše k tradičnímu faceliftu než neobvykle dramatickým změnám.

Sedmisedadlová revidovaná Kia se na trhu objeví koncem letošního roku nebo počátkem toho příštího, teoretizování nad cenami tedy postrádá smysl. Konkrétní technické detaily bychom ale mohli znát už na podzim, na pařížském autosalonu, kde se Sorento objeví ve světové premiéře.


Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 1 - Kia Sorento 2013 oficialni 01Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 2 - Kia Sorento 2013 oficialni 02Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 3 - Kia Sorento 2013 oficialni 03
Technická data nám zatím chybí, ale tohle auto nevypadá jako stroj postavený na nové platformě

Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 4 - Kia Sorento 2013 oficialni 04Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 5 - Kia Sorento 2013 oficialni 05Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 6 - Kia Sorento 2013 oficialni 06Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 7 - Kia Sorento 2013 oficialni 07Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 8 - Kia Sorento 2013 oficialni 07Kia Sorento 2013: facelift je oficiálně venku, možná větší, než se zdálo - 9 - Kia Sorento 2013 oficialni 08
Tohle je důkaz, že korejské Sorento bude identické s evropským modelem a nikoli americkým

Zdroj: Kia, Autocar, Auto Express

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše