Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever

Číňané umí zahrát i na strunu praktičnosti, to už je teď naprosto jasné. Nejenže umí nabídnout kombík, který svou velikostí překoná českého doyena, dokážou mu přidat třeba i stan na střechu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever

9.3.2021 | Petr Miler

Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever

/

Foto: SAIC-GM-Wulling

Číňané umí zahrát i na strunu praktičnosti, to už je teď naprosto jasné. Nejenže umí nabídnout kombík, který svou velikostí překoná českého doyena, dokážou mu přidat třeba i stan na střechu.

Škodě se v Číně velmi nedaří. A byť je v tuto chvíli otázkou, jak moc vlastně, neboť sama udává za první letošní měsíc jiná prodejní čísla než asociace, ve které je sdružena, je nade vší pochybnost, že dobrý rok za sebou opravdu nemá. Důvodů je více, jedním z nich je ale konkurence.

Čínští zákazníci dále vyhledávají drahé značky „za západu”, v případě obyčejných aut ale tak loajální nejsou a domácí výrobci se snaží stále více. V některých případech jdou dokonce přímo proti Škodě, neboť takový Baojun RC-5 je její hotovou obdobou, což jen podtrhuje fakt, že se od loňska nabízí i jako kombi. Po prodejní stránce funguje a na trhu už Octavii jasně překonává, Číňané ovšem ani tento stav nepovažují za dostatečně dobrý a chtějí hrát na strunu praktických doplňků známých u české značky pod označením Simply Clever.

Jsou to často skutečně chytré a praktické věci, Baojun se ale rozhodl neopakovat nabídku doplňků jako je deštník schovaný ve dveřích a přichází s mnohem větším kalibrem, doslova. Pro kombík RC-5W tak nabídnou stan, který je možné umístit na střechu a udělat z přerostlého kompaktního kombík něco jako karavan. Vše podle fotek funguje obvyklým způsobem - ve výchozí poloze jde jen o „plastovou placku”, která má co nejméně narušovat aerodynamiku, po zastavení je možné ji vztyčit a uvnitř ubytovat s jistým komfortem nejméně dva dospělé.

Podobné příslušenství není nové, viděli jsme i majitele sportovních aut dát si na střechu něco takového, pokud nás ale paměť nešálí, nevíme o výrobci, který by tuto věc nabízel z továrny pro kompaktní kombík. Je pochopitelně otázkou, jak moc zákazníků může taková věc oslovit, v době uzavřených hotelů by ale mohla. Podstatnější je ovšem možná jako symbol - Baojun se snaží a zákazníky Škody bude oslovovat i věcmi, které ani sama škodovka nenabízí.

Za jakou cenu bude „tovární stan” nabízen, zatím není známo, samotný vůz je ale velmi levný. Kombík RC-5W začíná v Číně na 72 800 CNY, asi za 248 tisíc korun - za 4,69 metru dlouhé, 1,81 metru široké a 1,49 metru vysoké auto velmi zajímavá cena. V základním provedení je vůz osazen 1,5litrovou atmosférou (99 koní), zvolit je možné také stejně objemné turbo (147 koní) s manuálem nebo automatem CVT. Ani vrcholná verze pak nestojí víc než 109 800 CNY, což je 375 tisíc Kč.


Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 1 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 01Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 2 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 02Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 3 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 03Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 4 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 04Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 5 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 05Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 6 - Baojun RC-5W novy doplnek 2021 06
Čínský Baojun nabídne pro kombík v Číně prodejně trápící Škodu Octavia jako doplněk i stan na střechu. Foto: SAIC-GM-Wulling

Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 7 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 16Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 8 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 17Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 9 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 19Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 10 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 20Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 11 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 21Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 12 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 12Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 13 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 13Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 14 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 14Levný čínský soupeř Škody Octavia nabídne doplněk, před nímž bledne i celé Simply Clever - 15 - Baojun RC-5 a RC-5W 2021 ceny detaily 22
Lepší pohled na samotný vůz. Foto: SAIC-GM-Wulling

Zdroj: SAIC-GM-Wulling

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše