Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně

Tříprostorová verze nové Mazdy 3 má po premiéře. A ani tentokrát k tomu nedošlo v momentě, kdy si to japonská automobilka přála.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně

4.7.2013 | Petr Miler | 12 příspěvků

Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně

/

Tříprostorová verze nové Mazdy 3 má po premiéře. A ani tentokrát k tomu nedošlo v momentě, kdy si to japonská automobilka přála.

Už při včerejším představení prvních cen nové Mazdy 3 jsme vás varovali, že o ní neslyšíte naposledy. Sice jsme tehdy netušili, že navázat na tento článek budeme moci hned další den, ale nyní nemáme na vybranou. Podobně jako my v případě hatchbacku totiž dnes v noci dokázali na světlo světa vytáhnout první obrázky sedanu kolegové z ruského webového Top Gearu.

Není přehnané říci, že ani tentokrát se o velké překvapení nejedná, neboť vůz je svým pojetím ještě bližší zmenšenině Mazdy 6 sedan. Podobně jako v případě hatchbacku ale můžeme otevřeně říci jedno - zatímco poněkud přefouklé šestce ambiciózní linie designového stylu Kodo ne vždy dokonale sluší, na menší trojce vypadají podstatně lépe. A i když v našich podmínkách bude preferovanou karosářskou variantou dozajista hatchback, i sedan by se měl líbit, zvláště se svou poněkud ladnější linií střechy a méně násilným zakončením zadních partií.

Pohled do interiéru, znovu bez překvapení, odhaluje úplně stejné řešení jako u pětidvířka. Osobní zkušenost zatím chybí, minimálně na fotkách ale vnitřek vypadá ještě o něco lépe než v modelu 6 a v tom prošel naším testem s relativně čistým štítem. Co by se v interiéru mělo změnit, je prostor na zadních sedadlech a v zavazadelníku. Je ale zatím předčasné hovořit o konkrétních číslech, ta musí vytáhnout z klobouku přímo Mazda.

O technice v tuto chvíli nevíme vůbec nic, je ale znovu celkem bezpečnou sázkou očekávat, že bude totožná jako u podrobně propírané trojky. Benzinové motory 1,5 a 2,0, k tomu diesely 2,2, manuály, automaty, to všechno se dá v našich končinách očekávat i v sedanu, jakkoli je možné, že nabídka bude v jeho případě o něco skromnější.

Více zatím nemůžeme dodat, dá se ale očekávat, že po tomto odhalení ruskou stezkou nebudeme na oficiální představení čekat déle než pár hodin.


Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 1 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 01Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 2 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 02Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 3 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 03Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 4 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 04Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 5 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 05Mazda 3 sedan 2014: nová trojka odhalena i s kufrem, znovu předčasně - 6 - Mazda 3 sedan 2014 prvni unik 06
Nová Mazda 3 má předčasně po premiéře i jako sedan. Asi ani tentokrát automobilka nebude váhat s uspíšením původně plánované oficiální premiéry

Zdroj: Top Gear Russia přes Carscoops

Petr Miler

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše