Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny

Za vrcholné provedení S 600 dáte 5 021 500 Kč, méně prestižní model S 500 vychází na 3,57 milionu korun. Navrch si můžete dopřát i speciální doplňky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny

17.12.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za vrcholné provedení S 600 dáte 5 021 500 Kč, méně prestižní model S 500 vychází na 3,57 milionu korun. Navrch si můžete dopřát i speciální doplňky.

O absolutním vrcholu v rámci třídy S jsme hovořili vcelku nedávno, kdy se na světlo světa vyklubaly první ceny. Ty byly platné pro německý trh, za pomoci méně luxusních modelů S 600 a S 65 AMG jsme se ovšem pokusili odhadnout i ty české. Jak se přitom nyní ukazuje, od pravdy jsme byli vzdáleni jen o pověstný chloupek. Tuzemské zastoupení totiž aktualizovalo ceník třídy S, kam již zařadilo obě provedení Maybachu, tedy modely S 600 a S 500.

Dvanáctiválcový model je tedy na českém trhu k dispozici od 5 021 500 Kč, přičemž počítat v tu chvíli můžete s opravdu bohatou standardní výbavou. Ta zahrnuje např. sedmistupňový automat, podvozek Magic Body Control, 19palcová litá kola s pneumatikami s možností nouzového dojezdu, vyhřívaná a ventilovaná sedadla (ta přední mají navíc ortopedickou a masážní funkci), dekory z ořechového dřeva nebo čalouní kůží nappa Exclusive.

Dále nechybí řada bezpečnostních systémů včetně kamery monitorující okolí celého vozu či analogové hodiny IWC. Těmi se chlubí i verze S 500, v jejím případě však můžete zapomenout třeba na masážní strojky, klimatizovaná sedadla nebo zmiňovaný podvozek. Počítat naopak můžete s devítistupňovým automatem, jenž je spřažený s osmiválcovým motorem. Cena přitom činí 3 569 500 Kč.

V obou případech můžete samozřejmě sáhnout po celé řadě doplňků, z nichž zmínit můžeme třeba specifické laky karoserie designo, telefonní sadu, individuální multimediální systém pro cestující na zadních sedadlech, 20palcová kovaná kola nebo sadu na šampaňské. Po té ovšem můžete sáhnout jen ve chvíli, kdy zvolíte také komfortní zadní sedadla First Class.

Ve všech výše zmíněných případech přitom najdete ceny specifických doplňků v oficiálním ceníku (PDF 387), který lze stáhnout z webu českého zastoupení. Mimo ně je ovšem možné s třídou S ve verzi Maybach spárovat také exkluzivní příslušenství v podobě cestovních tašek, manžetových knoflíčků, slunečních brýlí či vlněné deky.

Ceny jsou však v těchto případech neznámé a sděleny budou jen zájemcům z řad potenciálních majitelů Mercedesu-Maybach. K dispozici budou od února příštího roku, kdy zároveň dojde k předání prvních vozů.


Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 1 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 01Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 2 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 02Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 3 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 03Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 4 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 04Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 5 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 05Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 6 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 06Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 7 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 07Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 8 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 08Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 9 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 09Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 10 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 10
Mercedes pustil do světa nejen snímky dalších variací interiéru...

Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 11 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 11Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 12 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 12Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 13 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 13
Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 14 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 14Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 15 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 15Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 16 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 16Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 17 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 17Mercedes-Maybach S na nových fotkách, známe i české ceny - 18 - Mercedes-Maybach S 600 nove foto 18
...ale také příslušenství, jež souvisí s verzí Maybach

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše