Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes S 600 2014 odhalen únikem, Maybach či Pullman to nebude stoprocentně
10.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
I na luxus zaměřený Němec zvládne navzdory 2,2tunové hmotnosti sprint z klidu na stovku za 4,6 sekundy. Průměrně si pak řekne o 11,3 l/100 km.
Odhalování novinek určených pro detroitský autosalon nebere konce - s některými mají dané automobilky co do činění, s jinými nikoliv. Mercedes-Benz S 600 patří do druhé skupiny, neboť třícípá hvězda dozajista nikdy nechtěla, aby se svět dozvěděl o exkluzivním luxusním modelu díky ofocené brožuře. Jenže co značka míní, to člověk mění. Aktuálně tu tedy máme jednu fotku exteriéru, jednu interiéru a také detaily o pohonném ústrojí, jízdní dynamice či spotřebě.
Začít můžeme vzhledem, který nás asi sotva překvapí. Vyjma znaků V12 a S 600 se totiž jedná o standardní karoserii s prodlouženým rozvorem. Ta pak skrývá kabinu s trochu vyšší výbavou, to je ovšem vůči základu veškerý odklon. Pod kapotou se však již dějí jiné věci, nalézt zde totiž můžeme šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 630 koní a točivém momentu 830 Nm, který je navíc k dispozici v pásmu 1 900 a 4 000 otáček.
S touto silou zvládne S 600 akceleraci z klidu na stovku za 4,6 sekundy, přičemž rozlet této verze zastaví omezovač na obligátních německých 250 km/h. Průměrná spotřeba by pak u 2 185 kilo vážící verze měla vystoupat na 11,3 l/100 km, vítaná je tak 80litrová palivová nádrž. V zavazadelníku pak tato třída S nabídne 500 litrů objemu, přičemž do standardu patří 19palcová kola nebo celá řada elektronických bezpečnostních systémů.
Jistotou je pak absence názvů jako Pullman či Maybach. A to z jednoho prostého důvodu. Skutečný nástupce luxusních a prostorných limuzín má totiž dorazit až později jakožto verze ukrytá pod kódovým označením X 222. Ta se přitom od aktuálně představeného modelu (V222) liší ještě delším rozvorem, který naroste z 3 165 mm na 3 415 mm. Délka vozu se pak natáhne z 5 246 mm na 5 496 mm.


Nový Mercedes-Benz S 600 odhalil krátce před oficiálním debutem ty nejpodstatnější parametry
Zdroj: German Car Forum
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” je podle Hagerty nejrychleji akcelerujícím silničním autem světa, i když stojí míň než průměrné Porsche 911
včera
Moderní nesmysly v autech neberou konce, Číňané začali prodávat auto s otevíráním dveří gesty
21.3.2026
Volha začala odhalovat svůj první moderní vůz, nepřipomíná vám něco? I pod kapotou je starý známý
20.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Převratný vynález, který kdysi zabil rozmach elektromobilů, je starý už přes 100 let. Některá auta se bez něj přesto obešla ještě nedávno
před 29 minutami
Tento muž říká, že Bugatti by bez něj už neexistovalo. A má pravdu, ale sešlo se to pro něj jako v pohádce
před hodinou
Číňané za 438 tisíc Kč prodávají silné pětimetrové luxusní auto se spotřebou 3,3 litru na 100 km
před 3 hodinami
Stellantis se k elektřině otáčí zády opravdu důkladně. Opouští i šampionát Formuli E, ač ho čtyřikrát vyhrál
před 4 hodinami
Firma staví legendární Audi Quattro v novém, dostalo techniku, o jaké se ani původnímu Quattru nesnilo
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 03.24. 16:34 - řidičBOB
- Rychlodotazy 03.24. 16:14 - Předseda
- Dříve M135i, nyní ///M2 03.24. 15:23 - Eda
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.24. 14:52 - pavproch
- BMW Divize 03.24. 14:14 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 03.24. 10:51 - pavproch
- VZKAZY 03.24. 10:32 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 03.23. 14:49 - řidičBOB
