Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi

Mercedes brzy vypustí do prodeje ostřejší verzi novodobého Gullwingu jménem SLS AMG GT. Je výkonnější, rychlejší a má i lehce upravený vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi

5.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes brzy vypustí do prodeje ostřejší verzi novodobého Gullwingu jménem SLS AMG GT. Je výkonnější, rychlejší a má i lehce upravený vzhled.

Úpravy se týkají obou karosářských verzí, kupé i roadsteru, a spočívají v mírném zvýšení výkonu atmosférického osmiválce. Benzínový agregát o objemu 6,2 litru má dnes 571 koní, v provedení GT posílí na 591 koní při 6 800 otáčkách, maximální točivý moment zůstane stejných 650 newtonmetrů při 4 750 ot./min.

Revidovanému motoru bude asistovat vylepšená a o něco rychleji řadicí převodovka AMG Speedshift DCT-7 a také díky ní se zkrátí čas potřebný k akceleraci na stovku z 3,8 na 3,7 sekundy. Automobilka uvádí také zrychlení na 200 km/h, které SLS GT zvládne za 11,2 vteřiny a maximální rychlost 317 km/h (identická se základním SLS AMG).

Konstruktéři automobilky se společně s testovacím oddělením podívali rovněž na zavěšení. Na podvozku se proto nově objevují „tužší a agresivněji reagující pružiny i adaptivní tlumiče“, které by měly nabídnout „dynamičtější pocit z jízdy“. Místo tří módů bude možné typ GT přepnout pouze do jednoho ze dvou režimů - Sport a Sport Plus, což je evidentní snaha udělat z SLS ještě ostřeji reagující supersport.

V blatnících se objeví nově tvarovaná kovaná kola s pneumatikami o rozměru 265/35 R19 vpředu a 295/30 R20 vzadu. Další vizuální změny jsou minimální a nenápadné. Designéři nechali ztmavit přední i zadní světla, použili štítky GT a rudé třmeny brzdového systému. Uvnitř se po stranách zkoseného volantu objevilo alcantarové čalounění doplněné rudou značkou neutrální polohy věnce, červené prošívání a celkově více šedivých a černých odstínů.

Informace o ceně ze Stuttgartu zatím nevyklouzly, v prodeji by se však měl objevit po podzimním pařížském autosalonu.


Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 1 - mercedes sls gt 01Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 2 - mercedes sls gt 02Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 3 - mercedes sls gt 03Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 4 - mercedes sls gt 04Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 5 - mercedes sls gt 05Mercedes SLS AMG GT: až 591 koní pro silniční verzi - 6 - mercedes sls gt 06
Nové SLS AMG GT posílí oproti současnému modelu o 20 koní

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.