Mini Countryman: stylový venkovan

Čtvrtý v řadě a největší model značky v historii značky Mini se jmenuje Countryman. Stejně jako jeho sourozenci sází na originální design, kvalitu zpracování a dobré jízdní vlastnosti podpořené tentokrát pohonem všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mini Countryman: stylový venkovan

2.2.2010 | Autoforum.cz | Přidat příspěvek

Mini Countryman: stylový venkovan

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čtvrtý v řadě a největší model značky v historii značky Mini se jmenuje Countryman. Stejně jako jeho sourozenci sází na originální design, kvalitu zpracování a dobré jízdní vlastnosti podpořené tentokrát pohonem všech kol.

ANO

Countryman, což můžeme přeložit jako venkovan nebo chcete-li sedlák, se představuje o něco dřív než se čekalo a díky studiím Crossover a Beachcomber nejsou jeho tvary žádným překvapením. Vědělo se totiž, že terénní mini bude mít jako první model této značky čtyři dveře a jeho délka přesáhne čtyři metry. Vedle Crossoveru (Beachcomber žadné dveře neměl) je však jejich otevírání velmi konvenční, což platí také o interiéru, který designově vychází z dalších modelů značky.


Mini Countryman: stylový venkovan - 1 - Countryman06Mini Countryman: stylový venkovan - 2 - Countryman05Mini Countryman: stylový venkovan - 3 - Countryman04Mini Countryman: stylový venkovan - 4 - Countryman03Mini Countryman: stylový venkovan - 5 - Countryman02Mini Countryman: stylový venkovan - 6 - Countryman01

Spojení se studií Crossover dokazuje snad pouze středová kolejnice umožňující aretovat držák nápoje, mobilu nebo schránku na brýle či loketní opěrku na libovolném místě. Kolejnici najdete pouze u verzí, které budou vybaveny čtyřmi oddělenými sedadly, ale v nabídce bude i třímístná zadní lavice dělená v poměru 60:40 nebo 40:20:40. U všech modelů půjdou zadní sedadla samozřejmě sklopit a tím se zvětší zavazadlový prostor ze základní hodnoty 350 na 1170 litrů. Výbava bude mít podobnou strukturu jako u ostatních mini, specialitou bude velká prosklená střecha a ve standardu se můžete těšit na osm airbagů, pneumatiky runflat, samočinnou dvouzónovou klimatizaci nebo audiosystém, který snadno spojíte s vaším iPodem nebo smartphonem. Zákazník si bude vybírat mezi koly z lehkých slitin o rozměrech 16 až 19 palců, za příplatek bude k dispozici snížený sportovní podvozek a spousta dalších doplňků od John Cooper Works.

V motorovém programu Countrymana se zpočátku objeví tři zážehové a dva přeplňované vznětové motory. Výkony se budou pohybovat od 66 kW (nejslabší turbodiesel 1,6 l v modelu Countryman One D) až po 135 kW, kterými disponuje zážehový přeplňovaný čtyřválec 1,6 litru ve verzi Countryman Cooper S. Všechny verze budou vybaveny systémy start-stop, rekuperací energie či indikátorem zařazené rychlosti. Standardem bude šestistupňová ručně řazená převodovka, zážehové verze budou mít za přípatek také šestistupňový automat Steptronic.

Novinka je samozřejmě první čtyřkolkou od Mini, ale pohon všech kol s označením ALL4 bude patřit mezi příplatkovou výbavu pouze u modelů Countryman Cooper S a Cooper D. O rozdělení točivého momentu na přední a zadní kola se stará elektronicky řízená lamelová spojka, která umožní rozdělení točivého momentu na přední a zadní kola podle momentálních adhezních podmínek. V normálním režimu můžete dostat na zadní kola 50 a v extrémní situaci až 100 procent točivého momentu. Pro Countrymana si lze objednat také řízení Servotronic, popřípadě stabilizační (DSC) a trakční (DTC), tedy elektronické systémy, které opět u obou nejvyšších modelů budou standardem stejně jako přední samosvorný diferenciál u verzí s pohonem ALL4. Na trhu se nový mini objeví v průběhu letošního roku.

Mini Countryman: stylový venkovan - 7 - Countryman08Mini Countryman: stylový venkovan - 8 - Countryman09Mini Countryman: stylový venkovan - 9 - Countryman10Mini Countryman: stylový venkovan - 10 - Countryman12Mini Countryman: stylový venkovan - 11 - Countryman13Mini Countryman: stylový venkovan - 12 - Countryman15Mini Countryman: stylový venkovan - 13 - Countryman14Mini Countryman: stylový venkovan - 14 - Countryman17Mini Countryman: stylový venkovan - 15 - Countryman18Mini Countryman: stylový venkovan - 16 - Countryman19Mini Countryman: stylový venkovan - 17 - Countryman20Mini Countryman: stylový venkovan - 18 - Countryman21Mini Countryman: stylový venkovan - 19 - Countryman22Mini Countryman: stylový venkovan - 20 - Countryman23Mini Countryman: stylový venkovan - 21 - Countryman24

Autoforum.cz

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše