Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mitsubishi veze do Ženevy prý nový koncept, připomíná ale jen evoluci XR-PHEV
27.1.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Japonci na březen chystají údajně zcela nový koncepční vůz naznačující jejich budoucí počínání. První snímky nám však připomínají jen studii z minulosti.
Pouze chvíli po ohlášení zastavení spolupráce Mitsubishi s aliancí Renault-Nissan na projektu středně velkého sedanu (coby duchovního nástupce Galantu), tu máme zprávu o novém počinu, který by mohl být předzvěstí budoucího modelu. Tento údajně „zcela nový koncept“ se odhalí na březnovém autosalonu v Ženevě, ale něco málo o něm může přesto zaznít už dnes. Předně by bylo dobré vědět, že nám má napovědět, kudy by měly vést kroky automobilky tří diamantů v nejbližší budoucnosti.
To všechno zní ze strany Mitsubishi jistě nadmíru vstřícně a pozitivně, avšak při pohledu na první snímky crossoveru nabýváme dojmu, že něco podobného už tady v minulosti bylo. Novinka se totiž poměrně nápadně podobá konceptu XR-PHEV ze závěru roku 2013, který byl vystaven na autosalonu v Tokiu. I ten měl být ostatně už tehdy jakýmsi úsvitem nové generace aut. Minimálně světlomety ale přeci jen vypadají trošku jinak a z boku je patrné ne tak výrazné orámování oken. To nás vede k závěru, že tohle novinka by mohla nakonec být jen evolucí předchozího konceptu, kdo ví.
Automobilka nám však v tiskové zprávě také prozradila, že pokud jde o pohonné ústrojí, dostaví se vůz na výstaviště s novou generací plug-in hybridní soustavy sloužící pro modely s předním pohonem. I zde se však musíme ptát, zda to náhodou nebude totéž, co přivezl koncept XR-PHEV, tedy kombinace 1,1litrového přeplňovaného tříválce MIVEC a kompaktního elektromotoru, která pohání pouze přední osu. Těžko soudit, podle dalších zpráv by mohla být podstatně silnější něž dříve...
Mitsubishi totiž dodává, že studie je ztvárněním „inteligentní kombinace inženýrství, plynulosti dané vysoce výkonným elektromotorem, nízkého dopadu na životní prostředí, dynamické agility a sportovního designu.“ Na konečný verdikt si budete muset - stejně jako my - ještě pár týdnů počkat, ale každopádně jsme velmi zvědaví, zda nás bude novinka mít šanci alespoň něčím překvapit. Designem se mu to totiž povede jen stěží.





Mistubishi chystá do Ženevy koncepční crossover, který připomíná koncept z roku 2013 (poslední dvě fotografie)
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nové na MotoForum.cz
- Alex Marquez poprvé s továrním motocyklem včera 18:04
- Fermín Aldeguer zmešká také první víkend MotoGP 2026 v Thajsku. včera 15:46
- Testy Sepang 3. den Shakedown včera 11:12
- Chantra zmešká úvod sezóny, v Austrálii ho nahradí Nagashima včera 10:20
- Testy Sepang 2. den Shakedown 30.1.2026
Nejčtenější články
Bateriový kontrakt Tesly pro Cybertruck původně za 55 miliard má teď hodnotu 140 tisíc Kč, takový průšvih to je
1.1.2026
Zmrvili jsme to a přišli o 70 procent zákazníků. Šéf Porsche se těsně před svým koncem chytil za nos
1.1.2026
Renault chtěl rozptýlit obavy z elektromobilů rekordním dojezdem své novinky, ukázal tím ale jen jejich marnost
1.1.2026
Hyundai prodalo svou ruskou továrnu za 2 tisíce korun, teď už ji možná nikdy nezíská zpátky
1.1.2026
Geniální konstruktér Formule 1 říká, že moderní auta jsou stále horší a horší, ne lepší
1.1.2026
Živá témata na fóru
- Elektromobily a vse kolem nich 02.01. 08:35 - řidičBOB
- BMW Divize 01.31. 19:17 - Vrooom
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 01.31. 14:31 - pavproch
- Rychlodotazy 01.31. 00:15 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.30. 18:44 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 01.30. 17:03 - pavproch
- Onboard videa 01.30. 15:24 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 01.30. 13:45 - řidičBOB
