Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování

Obliba aut spojujících tvary SUV a kupé je stejně nesmyslná jako neoddiskutovatelná, a tak podobné modely nabízí stále více výrobců. Pokud jde ale o mohutné SUV-kupé, museli jste dosud sáhnout po „prémiovce”. Brzy už nebudete muset.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování

13.4.2019 | Petr Miler

Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Obliba aut spojujících tvary SUV a kupé je stejně nesmyslná jako neoddiskutovatelná, a tak podobné modely nabízí stále více výrobců. Pokud jde ale o mohutné SUV-kupé, museli jste dosud sáhnout po „prémiovce”. Brzy už nebudete muset.

Když BMW v roce 2007 strhlo plachtu z modelu X6, automobiloví žurnalisté stěží skrývali výsměch. Pokus o slepení tvarů SUV a kupé působil absurdně a výsledek se nezdál být ani moc atraktivní. Snahy BMW o zaplnění každé myslitelné mezírky na trhu se už v tu chvíli zdály být přehnané a žít tehdy Jiří Kodet, dal by této koncepci na trhu rok, maximálně dva. Jak by se mýlil.

Uběhlo jen 12 let a něčemu jako nové „SUV-kupé” se nediví nikdo, jde o oblíbená auta. Konkurence tedy chvíli čekala, jestli si BMW na tomto nápadu nevyláme zuby, ale když se to nestalo, přišly s něčím podobným i další prémiové automobilky. Tento trend se pak začal šířit i do nižších pater trhu, pokud ale dnes zatoužíte po opravdu mohutném SUV-kupé, musíte pořád sáhnout po něčem jako je BMW X6, Audi Q8 nebo Mercedes GLE Coupe. Brzy už možná nebudete muset.

V Číně se totiž podařilo nafotit zjevně hotový VW Teramont Coupe. Toto velké SUV zapadající mezi Tiguan a Touareg, které se podobně jako Škoda Kodiaq snaží nabídnout maximum muziky za rozumnou cenu, se u nás v základní podobě neprodává, jako Coupe by ale mohlo. A to právě proto, že z mainstreamové konkurence v Evropě nikdo nic takového nenabízí.

Sériový model zjevně navazuje na dřívější koncept Atlas Cross Sport (protože Teramont si na některých trzích říká Atlas) a oproti krabicovitějšímu bratříčkovi se neliší jen ladnější zádí. K úpravám došlo také na přídí, která dostala nižší světla, novou masku chladiče a modifikovaný nárazník, přesto zejména při pohledu z boku působí velmi mohutně, snad až nabubřele. Zádi „zkupátkování” každopádně prospělo, ta nyní naopak vypadá ladně a lehce.

Interiér je nepřekvapivě skoro stejný jako u Teramontu, ale dostal pár stylových vylepšení, které jej činí hodnotnějším či na oko sportovnějším - všimněte si například kovových nášlapů pedálů či dole zploštělého volantu. O technice zatím nemáme zprávy, ale standardní Teramont nabízí motory 2,0 TSI a 3,6 V6 s 238 resp. 280 koňmi. U „kupé” čekejme nejspíše výkonnější provedení týchž jednotek, pokud VW nepřekvapí dříve naznačeným, přeplňovaným šestiválcem 3,6 TSI.

Novinka by se měla oficiálně odhalit v řádu týdnů či měsíců a poté se dostat do prodeje v Číně. Jaká je její evropská budoucnost, uvidíme po premiéře. Máme ale pocit, že Němci by byli jen sami proti sobě, kdyby tu tento vůz neprodávali - na rozdíl od Škody potíže s výrobními kapacitami nemají.


Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 1 - VW Teramont Coupe spy prvni 01Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 2 - VW Teramont Coupe spy prvni 02Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 3 - VW Teramont Coupe spy prvni 03Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 4 - VW Teramont Coupe spy prvni 04Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 5 - VW Teramont Coupe spy prvni 05Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 6 - VW Teramont Coupe spy prvni 06Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 7 - VW Teramont Coupe spy prvni 07Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 8 - VW Teramont Coupe spy prvni 08Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 9 - VW Teramont Coupe spy prvni 09Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 10 - VW Teramont Coupe spy prvni 10Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 11 - VW Teramont Coupe spy prvni 11Mohutná SUV-kupé míří mezi běžný lid, první takový VW nafotili bez maskování - 12 - VW Teramont Coupe spy prvni 12
VW Teramont Coupe byl nafocen bez maskování v Číně. Je to první mohutné SUV-kupé mířící do mainstreamového segmentu

Zdroj: Autohome China

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše