Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, není ale tím, čím se zdá být

Stylovost kombíků Volkswagenu už léta obvykle končí u zakulacení rohů krabice od bot. V poslední době ale Němci přichází s líbivějšími modely, a tak se vytasí i s líbivějším kombíkem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, není ale tím, čím se zdá být

14.1.2020 | Petr Prokopec

Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, není ale tím, čím se zdá být

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stylovost kombíků Volkswagenu už léta obvykle končí u zakulacení rohů krabice od bot. V poslední době ale Němci přichází s líbivějšími modely, a tak se vytasí i s líbivějším kombíkem.

Druhá generace Volkswagenu CC přišla na světlo světa v roce 2008. Vůči předchůdci přišla o slovo Passat v názvu, jakkoliv však s tímto sedanem a kombíkem sdílela technický základ. Němci přitom předpokládali, že během následujících sedmi let prodají 300 tisíc exemplářů, přičemž dvě třetiny produkce měli vykoupit Američané. Jejich zájem o stylový sedan však byl v reálu mnohem nižší a nejinak tomu bylo na starém kontinentu. V roce 2015 tak bylo po celém světě prodáno jen 3 900 aut a CC mizel ze scény.

Jeho místo zaujal Arteon, který sice prodejně nezamířil o tolik výše, VW je s ním ale o poznání spokojenější. Je obecně přijímán jako atraktivní a značku posunul blíže k prémiovému segmentu. Jako takový tedy přináší do firemní kasy daleko větší zisk než předchozí Volkswagen CC. Za někdejší stylovkou bychom tedy mohli udělat definitivní čáru, nicméně co Evropan míní, to Číňan mění. „CéCéčko“ je totiž na největším trhu světa nadále k dispozici a nyní jej čeká další životní impuls.

Na první pohled ovšem nejspíše nikdo nebude tipovat, že by se na níže přiložených fotkách skrýval vůz s více než dekádu starým konstrukčním základem. Místo toho tu máme tvář modelu Arteon. Ta je však skutečně namontována na letitou platformu B. Spolu s ní pak dorazily i černé ochranné plastové lemy ve spodní části karoserie a „batoh“ na zádech. Tedy jinými slovy, Volkswagen ve spolupráci s čínským partnerem FAW stvořil už dříve avizovaný Arteon Shooting Brake, jasně nejstylovější kombík VW. Jen to není Arteon.

S ohledem na použití letité architektury asi není překvapením, že přímo tento vůz bude jen čínskou záležitostí, lidé z VW ale už dříve zmiňovali že Arteon kombi připadá v úvahu i pro Evropu, a tak se díváme na to, co jednou může - ale také nemusí - jednou s jiným technickým základem dorazit i k nám.

Na více informací z obou koutů světa je třeba vyčkat, aktuálně tak už jen nahlédneme pod kapotu čínského vozu. Zde by se základní provedení mělo dočkat přeplňované jedna-osmy se 186 koňmi a 320 Nm točivého momentu, zatímco vrchol bude pohánět dvoulitrové turbo produkující 220 koní a 350 Nm. Standardem v tu chvíli bude sedmistupňový dvouspojkový automat a pohon předních kol, za příplatek ale bude k mání také systém 4x4.

Tím jsme se ale dostali na konec dostupných informací, pročež jen dodáme, že nová varianta vypadá opravdu přitažlivě, přestože de facto páruje starou techniku s novou tváří a navíc se snaží pokrýt hned několik oblastí. Je totiž sportovní, zároveň díky zvětšenému zavazadelníku také praktická a navrch se ještě vyrovná s lehčím terénem, neboť má být i tak trochu allroadem. Říkat si bude VW CC Travel Edition a oficiálně by se odhalit světu mělo co nevidět.


Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, není ale tím, čím se zdá být - 1 - VW Arteon Shooting Brake spy prvni 01Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, není ale tím, čím se zdá být - 2 - VW Arteon Shooting Brake spy prvni 02
Volkswagen v Číně i nadále nabízí model CC. Nyní ve spolupráci se značkou FAW chystá jeho praktičtější a lehce terénní verzi zvanou Travel Edition, která převezme design současného Arteonu. Jestli se i sám Arteon stane kombíkem, zůstává otázkou

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.