Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou

Slova Volkswagen, kombi a styl jdou dohromady asi jako Vánoce a opalování, i nepravděpodobné se ale někdy stane skutkem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou

1.3.2020 | Petr Miler

Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slova Volkswagen, kombi a styl jdou dohromady asi jako Vánoce a opalování, i nepravděpodobné se ale někdy stane skutkem.

Někteří říkají, že VW začal vyrábět model Arteon jen proto, že záviděl Škodě úspěch, který si užívá se Superbem. Je totiž podle mnohých vizuálně atraktivnější, objektivně prostornější, obecně praktičtější a navíc levnější. S tím posledním Arteon jistě nic nenadělá, neboť mezi Volkswageny klasických osobních koncepcích je nejdražší, jinak ale skutečně notně přitopil pod kotlem stylu a přidal výklopné páté dveře ve stylu Superbu jako bonus.

Žádný prodejní trhák to není, jakkoli asi 20 tisíc aut za rok prodaných v Evropě není vzhledem k jeho ceně a značnému překryvu s nabídkou Passatu, Superbu a dalších aut celého koncernu málo. Ať už ale sami Němci vnímají tyto výsledky jakkoli, nyní se rozhodli nabídku Aretonu rozšířit hned v několika ohledech. Pracují na ostré verzi R, která by měla dostat pod kapotu dokonce šestiválcový motor a vozu nadělit ještě lepší dynamiku než jakou disponuje dnešní 280koňový vrchol. Současně ale přijdou už s dříve avizovanou verzí kombi, která má dostat jméno Shooting Brake.

V prvním případě můžeme pochybovat o tom, zda se eRka dočká i Evropa, v druhém není co řešit - kombíky, zvláště pak ty stylové jsou mimo starý kontinent exotickou záležitostí. Jasným potvrzením budiž přiložené fotky, které byly pořízeny v Polsku nedaleko hranic bývalého východního Německa. Vidíme na nich Arteon s dnes velmi neobvyklou zádí, který je obdařen buď minimálním nebo vůbec žádným maskováním. A je to panečku neobvyklý kombík.

Co zaujme na první pohled, je jeho délka. Ve skutečnosti nepůjde o zase tak dlouhé auto, ale nízká stavba, spojler na pátých dveřích a velmi pozvolně klesající linie zadního okna činí Arteon kombi vizuálně hodně dlouhým. Tohle je štika na kolech a byť někteří možná namítnou, že působí trochu jako speciál pro pohřební služby, styl mu opravdu nechybí.

V případě techniky nečekejme žádná překvapení, dorazí dnešní dieselové i benzinové motory s manuálními i automatickými převodovkami a pohonem předních či všech kol. A možná i zmiňovaná verze R, která měla 400 koní přeplňovaného motoru 3,6 VR6 spojit s automatem a pohonem 4x4.

Pokud se dnes auto prohání po Evropě bez kamufláže, je nanejvýš pravděpodobné, že premiéra jeho sériové verze je na spadnutí, možná měla proběhnout už na autosalonu v Ženevě. Ten se ale konat nebude, tak že by došlo na virtuální premiéru v nejbližších dnech? Nechme se překvapit.


Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou - 1 - VW Arteon Shooting Brake spy Polsko 01Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou - 2 - VW Arteon Shooting Brake spy Polsko 02Nejstylovější kombík VW nafocen bez maskování, je dlouhý jako týden před výplatou - 3 - VW Arteon Shooting Brake spy Polsko 03
VW Arteon kombi je hotová věc a ani jeho vzhled není tajemstvím, oficiální premiéra musí být na spadnutí

Zdroj: wilcoblok@Instagram

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše