Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál

Detaily posedlý tvůrce automobilových modelů vytvořil vlastní provedení Mercedesu, na který by automobilka nejraději zapomněla. Skutečná třída X u zákazníků propadl, model by nemusel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál

17.3.2020 | Mirek Mazal

Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Detaily posedlý tvůrce automobilových modelů vytvořil vlastní provedení Mercedesu, na který by automobilka nejraději zapomněla. Skutečná třída X u zákazníků propadl, model by nemusel.

Mercedes sice popisuje třídu X jako „fascinující podobu robustnosti“. Možná to tak bylo, auto ale zaujalo tak málo zákazníků, že převlečený Nissan Navara s hvězdou na přídi po třech letech skončí bez nástupce. „Bylo rozhodnuto, že od konce května 2020 nebudeme dále vyrábět tento relativně mladý model,” stálo v nedávném ortelu německé značky.

Podobná loučení bývají smutná, toto ale nemusí být takové. Stačí se zahledět do detailů zmenšeného modelu profesionálního modeláře Jakoba Michela. Ten vytvořil detailní kopii neúspěšné třídy X a všechny přednosti svého výtvoru modelu natočil na kameru. Můžeme obdivovat panoramata města v pozadí, ovšem daleko zábavnější je pozorovat představení žluto-černého Mercedesu.

Každý člověk s citem pro detail musí ocenit propracované části karoserie stříkané žlutou metalízou a černým matem. Mistrovské dílo podepsané plaketami „150 Limited Edition“ jezdí na odpruženém podvozku zakončeném replikou litých disků s opravdovými pneumatikami.

Nejzajímavější je ale dodržení světelného podpisu vozu, který i v malém měřítku září do dáli předními i zadními světly LED. Parádní reflektory jsou rozděleny na pásek denního svícení, směrovky a potkávací žárovky s dálkovými. Pečlivě vyhotovené drobnosti těší chronické perfekcionisty, rozsvícené diody zpátečky nebo brzdového světla pod magneticky připevněném sundávacím rámu korby si zaslouží obdiv stejně jako osvětlení registrační značky či nástupního prostoru.

Modelářská paráda téměř přesně odpovídá pojízdnému vzoru, i když je osmnáctkrát menší. Věrné zrcadlo nastavuje skutečnosti i miniaturní interiér se všemi prvky velkého sourozence. Titěrná kabina je opět prosvětlená ve všech částech podle autentického zdroje inspirace ze salonu. Kromě tmavé obrazovky infotainmentu se Jakobovi podařilo trefit většinu typických řešení Mercedesu.

Záběry z kabiny vypadají jako nová reklama na třídu X odstavenou nad městem. Iluze dává zapomenout na tisíce hodin práce jednoho muže, který ručně vytváří důvěrné imitace vozidel v měřítku 1:18. Na tomto dělal 2,5 roku, nyní se jej bude snažit prodat někomu, kdo jeho práci náležitě ocení.


Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 1 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 01Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 2 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 02Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 3 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 03Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 4 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 04Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 5 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 05Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 6 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 06Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 7 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 07Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 8 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 08Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 9 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 09Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 10 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 10Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 11 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 11Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 12 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 12Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 13 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 13Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 14 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 14Největší propadák Mercedesu poslední let končí, úžasnou zmenšeninu ale koupíte dál - 15 - Mercedes Benz X maly model se vsemi detaily 15
Třída X v měřítku 1:18 fascinuje propracovanými drobnostmi karoserie a největším úžasem je dokonalé osvětlení

Zdroj: modelllichtsysteme@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše