Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

Až trochu macešsky se Němci v poslední době chovají ke své největší domácí automobilce. Ačkoli Volkswagen je lidové auto už svým jménem, za nejlepší vůz pro masy v anketě Zlatý volant zvolili Škodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

13.11.2019 | Petr Prokopec

Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až trochu macešsky se Němci v poslední době chovají ke své největší domácí automobilce. Ačkoli Volkswagen je lidové auto už svým jménem, za nejlepší vůz pro masy v anketě Zlatý volant zvolili Škodu.

Pamatujete na chvíli, kdy mladoboleslavská automobilka půjčila novinářům novou Škodu Kamiq? Rázem z toho byla nadmíru pozitivní hodnocení, ve kterých byl vůz dokonce hodnocen jako nejlepší malé SUV současnosti. Pokud by šlo pouze o česká média, nejspíše by danému hodnocení jen málokdo dával větší váhu. Chvála však zazněla od mezinárodního publika, což nadržováním nezaání. Zvláště když Kamiq pokračuje ve svém úspěšném tažení i nadále.

Aktuálně tu máme výsledky nového kola ankety Zlatý Volant, která je vyhlašována německými magazíny Auto Bild a Bild am Sonntag. Škoda opanovala kategorii Nejlepší auto do 25 000 Eur (asi 640 tisíc Kč), tedy segment aut dostupných širším masám. A to je vskutku velký úspěch, neboť anketa patří mezi nejrenomovanější v Evropě. Porotu Kamiq okouzlil prostorným interiérem, vysokou kvalitou a dobrým poměrem ceny a užitné hodnoty.

Pro mladoboleslavskou automobilku jde již o „šestý zářez do pažby“. Ocenění Zlatý volant získala první i druhá generace Škody Fabia, a to v letech 1999 a 2007, stejně jako druhogenerační Octavia (2004) a druhogenerační Superb (2008). Naposledy cenu dostal předloni Karoq, loni na anketu nedošlo. Jak je tedy patrné, v posledních letech Škoda skutečně dosahuje nemalých kvalit, kterých si všímá i mezinárodní publikum.

Znovu je tedy třeba se ptát, jak asi dopadnou záměry koncernu VW Group poslat Škodu o úroveň níže. Dá se předpokládat, že v takové chvíli by značka přestala oslovovat takovou měrou minimálně odbornou veřejnost, možná pak i tu laickou. Budoucností se ale zaobírat nebudeme, místo toho jen dodáme, že Kamiq samozřejmě nebyl v rámci letošního ročníku Zlatého volantu jediným oceněným.

Ceny se rozdávaly napříč segmenty a například ve střední třídě vyhrála Tesla Model 3. Pro cenu si přijel sám Elon Musk, který na tomto místě ohlásil záměr postavit další gigatovárnu u Berlína. Za design bylo vyneseno na trůn BMW řady 8, zatímco nejlepší inovací roku byly zvoleny pneumatiky Michelin Uptis. Tedy to obutí, které nelze píchnout a jež netřeba dofukovat. Projděte si ale kompletní výsledky níže, kategorií bylo celkem 11.

Vítězové ankety Zlatý volant 2020

Malé vozy: Audi A1
Kompaktní vozy: BMW řady 1
Střední a vyšší třída: Tesla Model 3
Malé SUV: Mazda CX-30
Střední SUV: Jaguar I-Pace
Velké SUV: Audi E-tron
Sportovní vozy: Toyota Supra
Nejlepší vůz do 25 000 Eur: Škoda Kamiq
Nejlepší vůz do 35 000 Eur: Kia XCeed
Nejkrásnější vůz: BMW řady 8
Nejlepší inovace: Michelin Uptis


Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 1 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 01Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 2 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 02Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 3 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 03Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 4 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 04Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 5 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 05Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 6 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 06Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 7 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 07Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 8 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 08Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 9 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 09Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 10 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 10Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 11 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 11Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 12 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 12Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 13 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 13Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 14 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 14Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 15 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 15Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 16 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 16Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 17 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 17Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 18 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 18Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 19 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 19Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 20 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 20Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 21 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 21Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 22 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 22Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 23 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 23
Škoda Kamiq získala v anketě Zlatý volant ocenění za Nejlepší vůz do 25 000 Eur, tedy nejlepší auto dostupné většině zákazníků

Zdroj: Bild

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše