Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

Až trochu macešsky se Němci v poslední době chovají ke své největší domácí automobilce. Ačkoli Volkswagen je lidové auto už svým jménem, za nejlepší vůz pro masy v anketě Zlatý volant zvolili Škodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

13.11.2019 | Petr Prokopec

Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda

/

Až trochu macešsky se Němci v poslední době chovají ke své největší domácí automobilce. Ačkoli Volkswagen je lidové auto už svým jménem, za nejlepší vůz pro masy v anketě Zlatý volant zvolili Škodu.

Pamatujete na chvíli, kdy mladoboleslavská automobilka půjčila novinářům novou Škodu Kamiq? Rázem z toho byla nadmíru pozitivní hodnocení, ve kterých byl vůz dokonce hodnocen jako nejlepší malé SUV současnosti. Pokud by šlo pouze o česká média, nejspíše by danému hodnocení jen málokdo dával větší váhu. Chvála však zazněla od mezinárodního publika, což nadržováním nezaání. Zvláště když Kamiq pokračuje ve svém úspěšném tažení i nadále.

Aktuálně tu máme výsledky nového kola ankety Zlatý Volant, která je vyhlašována německými magazíny Auto Bild a Bild am Sonntag. Škoda opanovala kategorii Nejlepší auto do 25 000 Eur (asi 640 tisíc Kč), tedy segment aut dostupných širším masám. A to je vskutku velký úspěch, neboť anketa patří mezi nejrenomovanější v Evropě. Porotu Kamiq okouzlil prostorným interiérem, vysokou kvalitou a dobrým poměrem ceny a užitné hodnoty.

Pro mladoboleslavskou automobilku jde již o „šestý zářez do pažby“. Ocenění Zlatý volant získala první i druhá generace Škody Fabia, a to v letech 1999 a 2007, stejně jako druhogenerační Octavia (2004) a druhogenerační Superb (2008). Naposledy cenu dostal předloni Karoq, loni na anketu nedošlo. Jak je tedy patrné, v posledních letech Škoda skutečně dosahuje nemalých kvalit, kterých si všímá i mezinárodní publikum.

Znovu je tedy třeba se ptát, jak asi dopadnou záměry koncernu VW Group poslat Škodu o úroveň níže. Dá se předpokládat, že v takové chvíli by značka přestala oslovovat takovou měrou minimálně odbornou veřejnost, možná pak i tu laickou. Budoucností se ale zaobírat nebudeme, místo toho jen dodáme, že Kamiq samozřejmě nebyl v rámci letošního ročníku Zlatého volantu jediným oceněným.

Ceny se rozdávaly napříč segmenty a například ve střední třídě vyhrála Tesla Model 3. Pro cenu si přijel sám Elon Musk, který na tomto místě ohlásil záměr postavit další gigatovárnu u Berlína. Za design bylo vyneseno na trůn BMW řady 8, zatímco nejlepší inovací roku byly zvoleny pneumatiky Michelin Uptis. Tedy to obutí, které nelze píchnout a jež netřeba dofukovat. Projděte si ale kompletní výsledky níže, kategorií bylo celkem 11.

Vítězové ankety Zlatý volant 2020

Malé vozy: Audi A1
Kompaktní vozy: BMW řady 1
Střední a vyšší třída: Tesla Model 3
Malé SUV: Mazda CX-30
Střední SUV: Jaguar I-Pace
Velké SUV: Audi E-tron
Sportovní vozy: Toyota Supra
Nejlepší vůz do 25 000 Eur: Škoda Kamiq
Nejlepší vůz do 35 000 Eur: Kia XCeed
Nejkrásnější vůz: BMW řady 8
Nejlepší inovace: Michelin Uptis


Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 1 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 01Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 2 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 02Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 3 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 03Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 4 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 04Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 5 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 05Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 6 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 06Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 7 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 07Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 8 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 08Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 9 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 09Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 10 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 10Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 11 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 11Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 12 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 12Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 13 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 13Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 14 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 14Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 15 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 15Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 16 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 16Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 17 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 17Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 18 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 18Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 19 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 19Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 20 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 20Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 21 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 21Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 22 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 22Němci vybrali nejlepší auta současnosti, špičkou mezi dostupnými vozy je Škoda - 23 - Skoda Kamiq 2019 prvni oficialni sada 23
Škoda Kamiq získala v anketě Zlatý volant ocenění za Nejlepší vůz do 25 000 Eur, tedy nejlepší auto dostupné většině zákazníků

Zdroj: Bild

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše