Nová Kie Cee'd nafocena skoro bez maskování, je pořádně agresivní

Rovnou jako ostrá verze vypadá nový Cee'd už ve standardním provedení. Korejci se zjevně nechtějí příliš vzdálit od stylu fešáckého konceptu Proceed.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Kie Cee'd nafocena skoro bez maskování, je pořádně agresivní

21.12.2017 | Petr Prokopec | 30 příspěvků

Nová Kie Cee'd nafocena skoro bez maskování, je pořádně agresivní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rovnou jako ostrá verze vypadá nový Cee'd už ve standardním provedení. Korejci se zjevně nechtějí příliš vzdálit od stylu fešáckého konceptu Proceed.

Druhá generace Kie Cee'd je na trhu již od roku 2012. Před dvěma lety jsme se sice dočkali faceliftu, nicméně i tak je patrné, že vůz již začíná zastarávat. Proto automobilka letos vyrukovala s fešáckým konceptem, který měl naznačit, čím vším nás Korejci v čele se šéfdesignérem Peterem Schrayerem hodlají v budoucnu ohromit. Nyní tu máme nové špionážní snímky pořízené přímo v Koreji, které více než naznačují, co čekat.

Revoluce to není, nakonec i koncept Proceed šel spíše cestou evoluce. Sériové provedení míří tímtéž směrem a i když tak pochopitelně činí v umírněnější formě, pořád z něj čiší agrese. I když jsou tu méně výrazné nárazníky, standardní vnější zpětná zrcátka, kliky dveří, menší litá kola či méně okázalé boční prahy. Stejně tak je ale patrné, že vůz oproti předchůdci naroste v rámci délky i šířky.

Tento růst bude jistě blízký sesterskému Hyundai i30, jež se již třetí generace dočkalo. Na délku měří o 40 milimetrů více (4,34 metru), na šířku pak o patnáct (1,795 metru). Rozvor mezi nápravami (2,65 metru) zůstal stejný, což platí nejen u hatchbacku a kombíku, ale rovněž u nové varianty Fastback. Ta zůstane vyhrazena Hyundai, ačkoliv i Kiu čeká rozšíření modelové řady.

Mnohé v tomto ohledu napověděl zmiňovaný koncept Proceed, jenž byl navržen jako stylové kombi typu Shooting Brake. Právě jeho sériovou podoba má spolu s crossoverem rozšířit nabídku. Motory celá rodina Cee'd použije stejné jako rodina i30, na výběr tedy bude litrový tříválec, 1,4litrový čtyřválec a 1,6litrový turbodiesel.

U provedení 1,0 T-GDi lze počítat se 120 koňmi, jež si na starosti vezme šestistupňový manuál. Tatáž převodovka bude standardně spojena také s motorem 1,4 T-GDi, který bude produkovat 140 koní. Jejich přenos ale může zajistit i příplatkový sedmistupňový dvouspojkový automat. Diesel 1,6 CRDi pak nabídne 95, 110 a 136 koní a u obou vykonnějších verzí taktéž volbu mezi převodovkami.

Bližších informací bychom se měli dočkat v řádu týdnů, debutovat má nová generace Kie Cee'd na březnovém autosalonu v Ženevě. Virtuální prezentace tedy možná dočkáme ještě dříve, třebaže jistě neúplné - Korejci jsou v tomto ohledu známi postupným dávkováním...


Nová Kie Cee'd nafocena skoro bez maskování, je pořádně agresivní - 1 - Kia Ceed 2018 prvni spy lepsi 01Nová Kie Cee'd nafocena skoro bez maskování, je pořádně agresivní - 2 - Kia Ceed 2018 prvni spy lepsi 02
Nová Kia Cee'd byla nachytána během testu měření emisí. Její karoserii již zdobí jen nepatrné maskování, a tak můžeme vidět celou záď a v méně kvalitní formě i příď

Zdroj: The Korean Car Blog

Petr Prokopec

Diskuze 30 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.