Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia

Exteriér nové Mazdy 2 se od studie Hazumi prakticky neliší, v kabině ale nezůstal kámen na kameni. Nezajímavá ale určitě není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia

16.7.2014 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Exteriér nové Mazdy 2 se od studie Hazumi prakticky neliší, v kabině ale nezůstal kámen na kameni. Nezajímavá ale určitě není.

Slovo únik jsme dnes již jednou použili, a to v souvislosti s třetí generací Smartu ForTwo (u verze ForFour jde samozřejmě o generaci druhou). Sami jsme přitom netušili, že za pár hodin s ním budeme koketovat znovu. Na internet totiž prosákly první fotky nové Mazdy 2, s nimiž má japonská značka stejnou spojitost jako ta německá se záběry dvoudveřového a čtyřdveřového prcka. Nápisem Demio v místech registračních značek se přitom nenechte zmást - takto si dvojka v Japonsku říká už nějaký ten pátek.

Z fotek je jasně patrné, že produkční verze se od konceptu Hazumi příliš nevzdálila. Máme tu jen lehce změkčenou příď, která přišla o chromové doplňky. Mimo to pak dorazila menší litá kola, zvětšení se ovšem dočkala venkovní zrcátka. Vzadu jsou pak konvenčně střižené světlomety a pouze jedna koncovka výfuku umístěná po straně, tím ale odchylky de facto končí.

O poznání větší rošáda se ovšem dotkla interiéru. Zde ani nemá smysl vyjmenovávat jednotlivé prvky, které byly pozměněny. Spíše zmíníme, že Japonci zvolili relativně střízlivou architekturu, které vévodí barevný displej uprostřed palubní desky. Ten pak ovládáte otočným ovladačem ležícím vedle klasické ruční brzdy, zatímco přístrojový štít kombinuje digitální i analogová data.

Pod kapotou by pak novinka měla nabídnout především 1,5litrový benzinový i dieselový čtyřválec SkyActiv. V prvním případě pohonnou jednotku známe již z Mazdy 3, kde produkuje 100 koní. Druhý zmíněný agregát je však naprostým nováčkem, který hodlá přední nápravu zásobovat 105 koňmi a 250 Nm točivého momentu. Více se dozvíme nejpozději v řádu dnů.


Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia - 1 - Mazda 2 2015 unik 01Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia - 2 - Mazda 2 2015 unik 02Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia - 3 - Mazda 2 2015 unik 03Nová Mazda 2 2015 odhalena únikem, v hávu japonského Demia - 4 - Mazda 2 2015 unik 04
Nová Mazda 2 byla odhalena únikem stejně jako Smart. Oficiální premiéru tak očekáváme každým dnem

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše