Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody

(doplněno) Škoda přivezla s Rapidem Sport do Reifnitzu také další novinky se sportovním nádechem. Krom Octavie a Citigo i zvláštní Fabii RS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody

8.5.2013 | Petr Miler | 1 příspěvek

Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Škoda přivezla s Rapidem Sport do Reifnitzu také další novinky se sportovním nádechem. Krom Octavie a Citigo i zvláštní Fabii RS.

Doplněno 12:00: Přidali jsme první snímky do Wörthersee, které zachycují tři z dalších novinek Škody pro tuto akci. Další doplníme, jakmile je budeme mít k dispozici.


Jsme si celkem jisti, že vedle největší novinky Škody pro letoší GTI-Treffen u jezera Wörthersee, tedy Rapidu Sport by to nejvíce slušelo nové Octavii RS. Ta si na svou premiéru musí ještě pár měsíců počkat, škodovka ale přesto nechce veškerou pozornost na dnes začínající akci věnovat jedinému modelu, a tak si pro ni připravila celkem pět novinek.

Vedle upraveného Rapidu vystavuje i závodní Fabii S2000, té ale větší pozornost věnovat nemíníme. Ne snad, že by si ji nezasloužila, je to ale prostě známý závoďák, který si účastnící setkání příznivců GTI a tuningu vůbec mohou na stánku Škody také prohlédnout. Vedle toho jsou tu ale další tři novinky a ty už by nás zajímat mohly.

Tou zřejmě nejaktuálnější je sportovní paket pro novou Octavii Combi, kterou jsme teprve minulý týden mohli vyzkoušet též v Rakousku. Je to sada zvláštních výbavových prvků, které čítající novou mřížku chladiče v leskle černé barvě a červenočerný přední spojler. Mezi jejími specifiky dále najdeme vnější zpětná zrcátka a střešní lišty v tomtéž provedení, naopak imitace zadního difuzoru kombinuje červenou a matně černou barvu. Dílo zvenčí dokončují 18palcová kola Turini v matné černé barvě, uvnitř pak najdeme červeně obšívané černé sportovní sedačky a pedály s hliníkovými nášlapy.

Další zajímavostí je znovu podobně laděná verze modelu Citigo, který zrovna sportovním espritem nehýří. Verze nazvaná Motorsport mu navzdory svému jménu s technikou příliš nepomáhá, tvářit se jako velký sporťák ale dovede. Vystavován je v bílé barvě, s níž kontrastují černé podélné pruhy na víku motorového prostoru, podobný pruh na dolním nárazníku a skleněná panoramatická střecha. Sada doplňků dále zahrnuje přední a střešní spojler a zadní difuzor v černé barvě Deep Black, do níž jsou oděna i vnější zpětná zrcátka

Vůz stojí na 16palcových kolech z lehké slitiny, v bílé barvě nebo v kombinaci černé metalické barvy/stříbrné. Po stranách je osazen nálepkami motivem Škoda Motorsport, které najdeme i na zadních bočních oknech. K interiéru automobilka říká jen tolik, že je v něm „na první pohled vidět sportovní zaměření vozu” - jak přesně, to nevíme. Auto na každý pád působí podle popisu jako derivát již prodávaného Citigo Sport, akorát s jistým (formálním) příklonem k motorsportu.

Aby toho nebylo málo, je v expozici Škody k vidění také specifická Fabia RS. Informací k ní máme relativně málo, protože se ale jmenuje „Fabia RS Motorsport - Edition UK”, předpokládáme, že půjde o zvláštnost pro britský trh. Výrobce o něm říká, že je nalakován v bílé barvě Candy znovu kombinované s černými prvky: střechou, mřížkou chladiče, předními světlomety s tímto podbarvením, obroučkami mlhovek a střešním spojlerem. Nechybí černošedé závodní pruhy s motivem Škoda Motorsport nalepené na spodní části dveří a uprostřed umístěná koncovka výfuku na zádi.

Vůz je pak postaven na 17 palcových kolech z lehké slitiny v designu Gigaro v bílé nebo černé metalické barvě. V interiéru na ozdobných prahových lištách jsou další nápisy Škoda Motorsport. Tříramenný kožený volant je bíle obšitý, stejně tak kožená hlavice řadicí páky. Další detaily zatím nevíme, ale technika zůstane na beton stejná jako u standardního provedení a ceny či dostupnost by nás vzhledem k britskému předurčení této speciality ani nemusely příliš zajímat.

Další detaily se pokusíme zjistit a pochopitelně se vynasnažíme i přidat co nejvíce živých záběrů všech novinek Škody přímo z místa konání letošního GTI-Treffen. Pokud byste měli zájem můžete se na ně zajet podívat i sami, z České republiky to do Reifnitzu není až tak daleko...


Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 1 - Skoda Octavia III Combi Sport Paket 2013 prvni 00Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 2 - Skoda Octavia III Combi Sport Paket 2013 prvni 00aNová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 3 - Skoda Octavia III Combi Sport Paket 2013 prvni 01Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 4 - Skoda Octavia III Combi Sport Paket 2013 prvni 02Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 5 - Skoda Octavia III Combi Sport Paket 2013 prvni 03
Škoda Octavia III Combi se Sport paketem

Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 6 - Skoda Citigo Motorsport prvni 01Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 7 - Skoda Citigo Motorsport prvni 02
Škoda Citigo v provedení Motorsport

Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 8 - Skoda Fabia RS Motorsport Edition 2013 prvni 00Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 9 - Skoda Fabia RS Motorsport Edition 2013 prvni 01Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 10 - Skoda Fabia RS Motorsport Edition 2013 prvni 02Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 11 - Skoda Fabia RS Motorsport Edition 2013 prvni 03
Škoda Fabia RS Motorsport Edition

Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 12 - Skoda Fabia S2000 Worthersee 2013 01Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 13 - Skoda Fabia S2000 Worthersee 2013 02Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 14 - Skoda Fabia S2000 Worthersee 2013 03Nová Octavia Combi se sport paketem a Citigo Motorsport: další novinky Škody - 15 - Skoda Fabia S2000 Worthersee 2013 04
Škoda Fabia S2000

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše