Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb

Za normálních okolností bychom váhali, jestli si s námi někdo nehraje, po uvolnění oficiální upoutávky ale nemůže být pochyb, že tohle je nová Octavia v plné parádě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb

5.11.2019 | Petr Miler

Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za normálních okolností bychom váhali, jestli si s námi někdo nehraje, po uvolnění oficiální upoutávky ale nemůže být pochyb, že tohle je nová Octavia v plné parádě.

Teprve před pár hodinami jsme publikovali upravené obrázky z upoutávky Škody, na kterých se nová Octavia ukázala světu o trochu více, než sama automobilka chtěla. Na záběrech lze spařit tolik důležitých částí vozu, že není problém udělat si představu o jeho celkovém pojetí, chce to ale trochu fantazie.

Článek jsme zakončili tím, že celé auto uvidíme za týden, pokud únik nerozhodne jinak. V tu chvíli nás ani nenapadlo, že o Octavii IV budeme za pár hodin psát znovu, ale musíme. Sociálními sítěmi totiž začal kolovat záběr celého auta, který bychom za jiných okolností označili za údajný. Po oné upoutávce to ale není nutné, sedí všechny detaily prezentované samotnou automobilkou, takže nemůže být pochyb o tom, že tohle je čtvrtá generace Škoda Octavia Combi (protože kombík bude odhalen jako první) v plné parádě.

Vidět je rázem spousta důležitého - pojetí přídě blízké faceliftovanému Superbu, akorát s nižšími světly, vcelku nízká stavba vozu, zajímavě strukturované prolisy na boku, „kšilt” na pátých dveřích, který nakonec není tak výrazný, jak se z některých dřívějších pohledů mohlo zdát, nebo „propletená” světla na zádi po vzoru posledních nových SUV nebo modelu Scala. A také kola, která jsou velmi podobná těm známý hned z několika generací Superbů Laurin a Klement.

Podívejte se na to sami, přidejte si pohledy z oficiální upoutávky a rázem před sebou máte skoro celé auto. My zůstáváme přesvědčeni, že takto střižená Octavia se bude líbit, pochopitelně ale můžete mít jiný názor. Z dostupných faktů zopakujme, že auto bude zkraje dostupné s motory 1,0 TSI, 1,5 TSI a 2,0 TDI a známé jsou i další důležité technické údaje, Škoda nám je sama nedávno předestřela.


Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 1 - Skoda Octavia IV 2020 unik komplet Perex
Toto je zcela nepochybně nová Škoda Octavia Combi

Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 2 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 01Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 3 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 02Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 4 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 03Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 5 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 04Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 6 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 05Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 7 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 06Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 8 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 07Nová Škoda Octavia Combi kompletně odhalena únikem, bez nejmenších pochyb - 9 - Skoda Octavia IV 2020 upoutavka 08
S oficiálně uvolněnými upoutávkami vše sedí, nejspíše jde i o úplně stejné auto v šedém laku

Zdroj: Škoda News@Twitter

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.