Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá

Poněkud překvapivý postup zvolila česká automobilka v případě odhalování nové generace Škody Octavia. Ačkoli už delší dobu víme, že jako první vytáhne kombík, oficiálními ilustracemi láká na liftback.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá

17.10.2019 | Petr Prokopec

Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poněkud překvapivý postup zvolila česká automobilka v případě odhalování nové generace Škody Octavia. Ačkoli už delší dobu víme, že jako první vytáhne kombík, oficiálními ilustracemi láká na liftback.

Mladoboleslavská automobilka se již pilně připravuje na odhalení nové generace svého nejdůležitějšího modelu. Čtvrté moderní pokračování příběhu jménem Škoda Octavia spatří světlo světa 11. listopadu, přičemž již bylo potvrzeno, že jako první dorazí kombík. To je sice strategie poměrně neobvyklá, nicméně smysl dává. Jen o pár dní dříve totiž bude odhalen spřízněný VW Golf osmé generace, v jehož případě se pro změnu zpočátku počítá jen s hatchbackem. Oba vozy tak budou mít trh více rozdělený a nepolezou si tolik do zelí. Jakkoliv je třeba dodat, že v obou případech se později dočkáme rozšíření nabídky.

Ve světle těchto skutečností je překvapivé, že Škoda nám momentálně na prvních oficiálních ilustracích představuje liftback. Tedy tu karosářskou verzi, jíž bychom se měli dočkat až v příštím roce. Je tedy možné, že v Mladé Boleslavi nakonec změnily plány? S tím až tak moc nepočítáme, ostatně i záběry špionážních fotografů ukazovaly vždy pouze praktičtější provedení, nikoliv to, které bude tím elegantnějším. Na ilustracích totiž liftback působí spíše dojmem čtyřdveřového kupé.

Dá se ovšem předpokládat, že v tomto ohledu zdání opravdu klame. Zdroje zevnitř automobilky již potvrdily, že pokud budete stát na boku nové Octavie, ani si pořádně nevšimnete, že jde o čtvrtou a nikoliv o třetí generaci. Novinky tedy budou spojené hlavně s čelními a zadními partiemi, nikoliv však třeba se sklonem střechy. V tomto ohledu má český bestseller stále hrát hlavně na praktickou strunu, soustředit se tedy bude hlavně na dostatek místa pro hlavu na zadních sedadlech.

Nicméně i přesto bychom se nakonec působivějšího zevnějšku dočkat měli, neboť vůz nadále počítá s rozvorem 2,69 metru, ovšem do délky se natáhl na 4,69 metru. Zároveň tu máme úzkou a širokou čelní masku, na níž navazují trojúhelníkové světlomety, jejichž tvar je někde mezi Scalou a Superbem. Prvním zmíněným vozem se pak Octavia nechala inspirovat také v případě koncových lamp, mezi které se již nenastěhuje logo značky, nýbrž nápis Škoda dle nejnovější módy.

Výsledkem těchto změn jednak není kontroverze jako u aktuálně nabízeného „čtyřokého“ faceliftu. Zároveň tu ovšem máme dynamicky laděný zevnějšek, díky kterému by se nová Octavia mohla prosadit i u lidí, kteří ji momentálně shledávají až příliš designově nevýraznou. Vše ale samozřejmě bude záviset na tom, kterak reálné provedení naplní očekávání, která po odhalení oficiálních ilustrací zákonitě musí přijít.

Více si řekneme nejpozději za necelý měsíc, kdy dojde na odhalení novinky. Jakkoliv se dá očekávat, že Škoda nás v mezičase ještě nějakými střípky informací obdaří. Aktuálně tak jen dodáme, že zatímco letos dostane prostor pouze kombík, příští rok by kromě liftbacku mělo dorazit také provedení RS a plug-in hybridní verze. Ta přitom již nemá s elektromotorem párovat jedna-čtyřku, ale jedna-pětku.


Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 1 - Skoda Octavia 2019 prvni oficialni ilustrace 01Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 2 - Skoda Octavia 2019 prvni oficialni ilustrace 02
Nová Škoda Octavia se na prvních oficiálních ilustracích překvapivě ukázala jako liftback...

Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 3 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 01Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 4 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 02Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 5 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 03Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 6 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 04Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 7 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 05Nová Škoda Octavia se ukázala na prvních obrázcích ve verzi, která dorazí jako druhá - 8 - Skoda Octavia 2019 spy foto mene kamuflaze 06
...přestože dosud jsme u testovacích prototypů měli tu čest pouze s kombíkem

Zdroje: Škoda Auto, Archiv Autoforum

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše