Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou

Měla přijít s úplně jiným vzhledovým pojetím, už teď je ale jasné, že se nic takového nestane. Pravděpodobný vzhled vozu si tak lze začít malovat, stejně jako jeho budoucí ceny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou

6.10.2021 | Petr Prokopec

Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou

/

Foto: Škoda Auto

Měla přijít s úplně jiným vzhledovým pojetím, už teď je ale jasné, že se nic takového nestane. Pravděpodobný vzhled vozu si tak lze začít malovat, stejně jako jeho budoucí ceny.

Před několika málo dny jsme si posvítili na novou generaci Škody Superb. Mladoboleslavské automobilce totiž unikla oficiální skica, jež vyvrátila někdejší zvěsti o tom, že čtvrtá iterace vlajkové lodi značky přejde na výrazně jiný design. Nestane se to, což potvrzují i pozdější slova designéra Petra Matušince, který už zmínil, že Superb žádná revoluce nečeká pokračovat bude v evolučním duchu. Dostupných materiálů a informací se tak chopili kolegové z ruského webu Kolesa a načrtli pravděpodobné pojetí produkčního modelu.

Superb na neoficiálních ilustracích působí jako přerostlá Octavia s poněkud bujnějším svalstvem v předních i zadních rozích, přesně tím má ale být. To na jednu stranu nemusí být negativem, ostatně čtvrtá generace někdejšího mladoboleslavského bestselleru je pohledným vozem. Nicméně je tu i stránka druhá. Pokud jedno designové téma neustále opakujete, dříve nebo později se jej publikum přejí.

V této souvislosti je třeba připomenout i sebevědomí značky. Když Superb třetí generace dorazil v roce 2017 na trh, byl k mání od 640 900 Kč. Za to jste přitom kromě výbavy Active dostali přeplňovanou jedna-čtyřku a 150 koní. Dnes ovšem na základ potřebujete o rovných 100 tisíc korun více, přičemž výkon se nemění, vzrostla jen kubatura na 1,5 litru a první výbavou je stupeň Ambition.

Posun ve standardu přitom není až takovým ospravedlněním, neboť klimatizaci, litá kola či plejádu bezpečnostních systémů jste dostávali již před lety. Momentálně je tak benefitem pouze velikost ráfků či středového displeje, což jsou prvky, bez kterých bychom se pochopitelně obešli. Škoda nicméně těchto „cingrlátek“ novince jen přidá, což znamená, že příští generace se v základu posune ještě výše - hovoří se o sumě okolo 800 000 Kč.

Můžeme samozřejmě počítat také s nárůstem rozměrů, ovšem v tomto ohledu je třeba znovu zmínit, že nic takového vlastně již není třeba. Prostor na zadních sedadlech má Superb bezkonkurenční, v případě kombíku pak přemožitele taktéž budete muset hledat až u modelů vyšších tříd. Vskutku se tedy není třeba hnát někam dále, ostatně zákazníkům by vše vysvětlila vhodně koncipovaná tisková zpráva.

Je ovšem jasné, že brečíme na špatném hrobě. S vyšší cenou se tedy u novinky musíme smířit, přičemž v té chvíli bude snad ještě zajímavější posun Volkswagenu Passat. Ten je vyvíjen společně s mladoboleslavskou vlajkovou lodí, přičemž se u něj počítá jen s karoserií kombi a ještě luxusnější výbavou. Začíná tak být pomalu jisté, že pod milionem korun bude startovat snad jen kvůli lépe vypadající „první ceně” v propagačních materiálech.


Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou - 1 - Skoda Superb LaK 2020 nove foto 01Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou - 2 - Skoda Superb LaK 2020 nove foto 02Nová Škoda Superb ukázala svůj pravděpodobný vzhled, revoluční bude jen cenou - 3 - Skoda Superb LaK 2020 nove foto 03
Za současnou vrcholnou Škodu Superb Laurin a Klement dáte dnes 1,3 milionu korun. U nové generace, jejíž pravděpodobný vzhled ukazují ilustrace níže, vám takové peníze nejspíše nebudou stačit na víc než střed nabídky. Foto: Škoda Auto

Zdroj: Kolesa.ru@Instagram

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše