Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel

Korejci nemají problém auto pouhým faceliftem totálně překopat a znovu to dokázali zásadní proměnou jedné ze svých vlajkových lodí. Zvenčí je úplně jiná a hodně se měnilo i uvnitř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel

4.11.2019 | Petr Miler

Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Korejci nemají problém auto pouhým faceliftem totálně překopat a znovu to dokázali zásadní proměnou jedné ze svých vlajkových lodí. Zvenčí je úplně jiná a hodně se měnilo i uvnitř.

Kdysi se prodávalo i u nás jako vrchol toho, co může Hyundai nabídnout, dnes zůstává k dispozici jen na jiných trzích a ani tam už neplatí za absolutní vrchol. Řeč je o modelu jménem Grandeur, který byl ještě v minulé dekádě skutečně tím nejlepším, co si šlo od Korejců koupit, a to i v České republice. Poté od něj převzaly štafetu modely Genesis (které se u nás mimochodem též už neprodávají), Grandeur ale dál zůstává v nabídce jako symbol ještě vcelku lidového luxusu.

Tento typ vyjel na silnice ve své šesté generaci teprve v roce 2017, jak už to ale u asijských značek bývá, přes relativní úspěch na trhu se rychle dočkal výrazné modernizace. A je tak velká, že mnozí si budou myslet, že jde o úplně nový vůz, třebaže se jistě jedná jen o facelift dosavadního provedení.

Dokladují to právě odhalené oficiální fotografie, které zachycují skutečně razantní proměnu předních i zadních partií, na nichž se nejvíce změnila světla. Ta zadní, táhnoucí se přes celé víko zavazadelníku až do zadních blatníků, až tak nepřekvapí, už jsme je viděli jinde, ta čelní ale ano.

Zhasnutá se jen zařezávají do masky chladiče, nicméně tak, že skoro nejsou patrná. Ale podívejte se, co se stane, když se rozsvítí. Korejci integrovali LEDky pro denní svícení do části otvorů masky chladiče, takže na hlavní světlomety relativně přirozeně navazují a jejich světlo se jakoby vytrácí směrem ke středu masky chladiče ukazujíc na logo značky.

Je to rozhodně zajímavé a nepochybně jde i o další krok Korejců k avizované eliminaci čelních světel. Koncept, na kterém už vůbec nebyla patrná, měl příď řešenou velmi podobně a zhasnutá světla nemají zásadní designový význam ani zde. U konceptu body, které tady slouží jako denní světla, u něj sloužily díky odlišné technologii jako světla hlavní, čekejme ale, ze na některé z příštích generací korejských aut už se mohou objevit jen ta.

Prohlédnout si můžeme také kabinu, která se rovněž významně změnila. S odlišnou architekturou, novým volantem, přesunem výdechů ventilace, většími displeji a stylovým osvětlením působí citelně hodnotněji. A luxusním směrem míří i jinak - podívejte se třeba na polštářky na opěrkách hlavy, takové věci známe třeba z Maybachů.

Jasno je i v technice, která též prošla proměnou. Za základ poslouží čtyřválec o objemu 2,5 litru, výše bude plug-in hybrid opírající se o zážehovou dva-čtyřku a 38kilowattový elektromotor a na vrcholu stane šestiválec 3,0 schopný spalovat i LPG. Za převodovky poslouží 6- nebo 8stupňový automat, výkony motorů zatím nebyly upřesněny. Maximem ale dosud bylo 298 koní z šestiválce, i po velkém faceliftu čekejme něco takového.


Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 1 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 01Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 2 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 02Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 3 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 03Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 4 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 04Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 5 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 05Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 6 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 06Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 7 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 07Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 8 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 08Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 9 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 09Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 10 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 10Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 11 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 11Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 12 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 12Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 13 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 13Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 14 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 14Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 15 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 15Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 16 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 16Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 17 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 17
Hyundai Grandeur 2020 prošel opravdu zásadní modernizací, nejzajímavější jsou čelní světla

Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 18 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 18Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 19 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 19Nové luxusní Hyundai oficiálně odhaleno i s dosud neviděným řešením předních světel - 20 - Hyundai Grandeur Azera 2020 facelift oficialni 20
Ve srovnání s dosavadním provedením jde o úplně jiné auto

Zdroj: Hyundai

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše